1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  295
  543
  3 Март 2015
  Машко
  Не искористе попуст?
  Дават 20% попуст на Redragon само,така оваа тастатура ќе те кошташе 2400 денари.
  Anyway,со здравје да ја користиш.
   
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  138
  99
  25 Март 2017
  Машко
  Завршен е попустот, плус беше само за онлајн порачки.
   
 3. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  295
  543
  3 Март 2015
  Машко
  Чудно,на FB уште објавуват и сеуште важи кодот.
  upload_2020-3-21_23-48-53.png
   
 4. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  138
  99
  25 Март 2017
  Машко
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,839
  26,074
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ај споделете го кодот.
  Благодарам
   
 6. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  138
  99
  25 Март 2017
  Машко
  redragon
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  295
  543
  3 Март 2015
  Машко
  ^ Кодот е " redragon "

  edit: @Boco1987 ме претрка :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FreakyDroid

  FreakyDroid
  On your way to fame

  507
  534
  21 Август 2008
  Машко
  3D Visualizer
  LG 27GL850

  View: https://www.facebook.com/connecttechsolutions/videos/684105069062409/


  33k од Connect Гевгелија

  Недела дена го работам, презадоволен сум од панелот. Минимален IPS glow, малку поизразен доле лево но не се познава освен во темно. Супер униформност за разлика од други панели што сум ги имал до сега.
   
  На Pane-G, Chicco69, Necromancer и уште 13 други им се допаѓа ова.
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,317
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Одличен монитор генерално и практично без конкуренција за парите. Патем и си го земал по одлична цена.
   
  На Grimriper, stefan166, TheMarshal и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Philips 276EQ - купен од Сетек за 9499 денари.

  [​IMG]
   
  На Pane-G, ARMac, DennyMK и уште 17 други им се допаѓа ова.
 11. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,588
  4,041
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Тамам да гледаш подобро преку зидови на C.S :D
  П.С Со среќа да го користеш.
   
  На Tomislav96 и HardCorec им се допаѓа ова.
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Уште плачиш бе? :D
  Да си здрав и жив брате, поубав да си купиш.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  Ryzen 5 1600af
  Asus rime b450m-k
  Hyperx Predator 2x8gb 3200mhz
  Asus Rog Strix 1070
  27500 од Гојдо

  Rainbow led кулер 350 од премиум
  Gk61 gateron optical red 40$ од banggood

  IMG-75b63165be3872bd958fbca972b7fe99-V.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На Pane-G, ARMac, DennyMK и уште 22 други им се допаѓа ова.
 14. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Samsung LS27R75 (space-saving monitor)
  27", VA, 2k, 144Hz, 4ms
  Анхоч, цена редовна (21,480ден)

  Првични импресии:
  • Hinge-от е одличен и делува доста стабилно,
  • Панелот ми делува океј, ништо посебно, но допрва ќе му се позамарам троа.

  IMG_8639-2.jpg

  IMG_8638-2.jpg
   
  На Nipsta, spiritBreaker, PC_GAMER и уште 17 други им се допаѓа ова.
 15. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,099
  1,365
  26 Март 2016
  Даскал
  Ми треба нов tabletop. Дали може масата да ми кажеш од каде ти е убава изгледа. xD Не се мајтапам.
   
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,666
  9,350
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  FullHD e ova?

  И како изгледа? Големи се многу пикселите?

  И? Како изгледа? ФуллХД е? Големи се многу пикселите?
   
  Изменето од модератор: 30 Март 2020
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Масата потекнува од Про-дизајн, но идеја, цртеж и склопување е дело на "дежурни мајстор" у куќа (јас) :D

  Шала на страна, сам ја изработив, пошто располагав со мал простор, на моменти деликатен простор, а потребно беше да се изведе офис-соба за мене и госпожата. Па седнав, нацртав, направив план на сечење и кантирање, си тркнав до про-дизајн си нарачав таа и таа иверка (оваа што ти се свиѓа е U963 ST9 DIAMOND GREY), за два-три дена си ги подигнав и склопив дома. Направив едно биро, поделено на две, со две различни иверки светла за понежниот пол, потемна за мене и ова е резултатот (допрва и со осветлување ќе се замарам):

  IMG_8646.jpg
   
  На Software, StalkeR, Banjifiko и уште 19 други им се допаѓа ова.
 18. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Брат, за мои потреби е топ.
  Да, FullHD е.
  За пикселите не знам како да ти одговорам брат :)
   
 19. Astro

  Astro
  Guru

  6,666
  9,350
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Одговори ми на начин на кој би те разбрал, чунки и јас му се мислам на таков. Бива ги пикселите ил не ги бива?

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
 20. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Од игри што играм се: Star Craft 1&2, Counter Strike 1.6, League Of Legends, Quake 3 Arena... така да за (други) игри не знам каков е брат ама (за овие) мене ми е топ (во споредба со претходниот Dell 2407wfp).
  Од досегашново користење, за мене мониторов е повеќе и од одличен, остра и јасна слика со одлични бои... така да... да ти снимам видео еба*о :D
   
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,666
  9,350
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Абе не го тупи :crazy::cool::oh: кажи да зеам таков или да зеам 24 инчен
   
 22. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Да си земиш ваков и да ти одморет очите малце :)
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,099
  1,365
  26 Март 2016
  Даскал
  Исто се мислев сам да правАм. Комбинација skarsta движечко постолје од Икеа

  SKARSTA Desk sit/stand - white - IKEA

  со полно дрво темно плотна као оваа ако крепи.
  Table-Flatiron-Walnut-LiveEdge-Turquoise-Detail-Zoom.jpeg

  Испратено од OnePlus 5T преку IT.mk форум апликација
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,613
  1,228
  2 Јануари 2012
  Си купив Hyper 212 RGB Black од Сет. 2400 ден.

  [​IMG]
   
  Последна промена: 30 Март 2020
  На Molec, Tegla, PC_GAMER и уште 16 други им се допаѓа ова.
 25. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,616
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...