1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,232
  3,596
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  А имаш кај кого да ги доставиш во Лерин? Или они имаат некој со кој соработуваат па таму доставуваат, а ти подигнуваш?
   
 2. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  @Rikimaru - Не порачуваше ти од VisionStudio, од каде сега ComputerUniverse?
   
  На TATA_MATA и Rikimaru им се допаѓа ова.
 3. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Леле да, не знам зошто исто ми се прочитаа. ComputerUniverse е оваа германската онлајн продавница. Токмак сум.

  Има во секое гратче селце во Грција курир служба ACS Courier. Со нив соработуваат им кажуваш до каде сакаш да ти ги пратат и да си ги подигнеш.
   
  Изменето од модератор: 6 Март 2020
  На Necromancer и Маша им се допаѓа ова.
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,192
  3,707
  18 Април 2007
  Ти праќаат и формулар за поврат на ДДВ?
   
 5. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Пополнета формата од нивна страна заедно со пратката. Ќе ти удрат печат Грците на граница, па после тоа кога можиш лично или по пошта ќе им го вратиш за данокот да ти го исплатат. Не мора да чекаш за да го земеш. Кога ќе го земемш печатот кога сакаш/можеш врати го данокот.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,476
  6,728
  21 Јануари 2009
  На 123456 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 7. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,043
  25 Март 2013
  Машко
  Кога си разочаран од услугата/производот, бараш начин да ја оцрниш продавницата сегде на интернет (исто и resselersratings), а кога си задоволен пишуваш рецензија само на страната на производителот. Ни едните, ни другите не се комплетно меродавни.
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 8. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  MSI Vigor GK50 low profile
  product_4_20190917170908_5d80a2b457a52.png

  Анхоч, редовна цена - 4.890 денари

  До сега сум доста задоволен од тастатурава, можеби формата на копчињата не е баш најсајна за прецизност во куцање, не се доволно вдлабнати и не се стеснуваат на врвот, па има поголема шанса да утнеш копче, ама чувството на свичевите за мене е врв.

  Свичевите се Kailh Low Profile, tactile & audible. Cherry MX Blue еквивалент.

  Ќе гледам да направам мини рецензија деновиве.
   
  Последна промена: 8 Март 2020
  На Nipsta, Nikola7650, Luca Toni и уште 11 други им се допаѓа ова.
 9. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  ROG Claymore Core Cherry Brown свичеви. 6000ден. од Сетек. Значи пакувањето на ROG секогаш им било екстра. Осет за детали на место.

  ЕДИТ: Има опција ако сакам да ја наставам за да биде full factor од лева или од десна страна Numpad се уклучава. Ама нема тоа да биде.

  89601457_655881688556636_7485049655194025984_n.jpg 89680934_500926247485067_3578359484495429632_n.jpg
   
  На igor_igor, Nipsta, Luca Toni и уште 18 други им се допаѓа ова.
 10. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  194
  114
  16 Јуни 2017
  Машко
  MasteR_#0, Tenny и на xhktw им се допаѓа ова.
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  856
  788
  27 Април 2010
  Машко
  Цена : 7879 денари

  Купени од : Setec

  rsz_20200312_1816081111.jpg

  За парите вредат и не се замарам со кабли,микрофонот е солиден за гејмниг, а за слушање музика си се топ но секогаш има и подобро ....
  Моментално спрема сите reviews на youtube што ги изгледав најдобри се за цена и пари.
   
  На ARMac, Skorp, Tenny и уште 7 други им се допаѓа ова.
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,861
  3,287
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Батко, линк ако имаш до кулериве? И дали се 120ки или 140ки?
   
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,175
  3,900
  5 Декември 2009
  Машко
  ^
  Според сликата и сајтот кај нив, треба да се работи за овој кулер, 120 мм.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  147
  521
  9 Декември 2016
  Машко
  За 350 денари 140-ки мало сутра..
   
  На mihovkris и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 15. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,861
  3,287
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Аххх, не е controlled, туку е само раинбоу, или има 4 пински 12v за rgb?

  Edit: за жал, нема...
   
 16. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  294
  539
  3 Март 2015
  Машко
  Reddragon од галерија 2490
  CoolerMaster H500 од сетек 5770 денари.
  IMG_20200312_161525.jpg IMG_20200312_232853.jpg IMG_20200313_000431.jpg
   
  На Nipsta, DennyMK, Pane-G и уште 10 други им се допаѓа ова.
 17. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  [​IMG]

  1660 Super, Setek, клуб цена.
   
  На Grimriper, xhktw, PC_GAMER и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  591
  991
  16 Јануари 2016
  Машко
  За останатите што можеби ги интересира цената е 17,959 Ден. ASUS DUAL-GTX1660S-O6G-EVO
   
  На DennyMK, boro1, PC_GAMER и уште 4 други им се допаѓа ова.
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  Добро имаше неколку слики од 2 монитора постирано едниот беше правоаголно, сеа за жива глава не можам да го најдам каде беше напишано за истото и се водеше конверзација, све пребарав ама јок,све мислев дека беше тука ама нема.
   
 20. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  185
  246
  18 Септември 2015
  Машко
  Графичка карта: Sapphire RX 5700 XT Nitro+ DDR6, купена од Анхоч 30000

  [​IMG]

  [​IMG]


  Звер од графичка ја цепам една недела, поврзана на плазма со 4К hdmi кабел и гејмам на 4К кристална слика


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Grimriper, DaVoRkNe, CBB_6 и уште 17 други им се допаѓа ова.
 21. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,179
  8 Декември 2009
  Инпут лаг likes this.
   
  На goce03, gOJDO, Transporter444 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  86
  119
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Cooler Master H500 куќиште од Сетек 5770
  Cooler Master ML240R ладење од Сетек 5550
  5.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
   
  На Nipsta, HerMudo, gokica и уште 20 други им се допаѓа ова.
 23. Grimriper

  Grimriper
  Gaining Experience

  69
  180
  23 Април 2015
  Машко
  Front-End Developer
  Nzxt h500 -- Риверсофт: 4500ден
  CM MasterLiquid 120R -- Сетек: 3900ден[​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На igor_igor, ARMac, gokica и уште 7 други им се допаѓа ова.
 24. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,146
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Samsung 970 Evo Plus 250GB - Anhoch 4990 мкд
  [​IMG]

  Ганц нова Asus ROG Strix B450-F Gaming (7100мкд) во пакет со половна Asus ROG Strix GTX 1070 8GB (12000 мкд) од @gOJDO!
  [​IMG]
   
  На igor_igor, ARMac, xhktw и уште 19 други им се допаѓа ова.
 25. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  185
  246
  18 Септември 2015
  Машко
  Механичка Тастатура Redragon VATA K580 RGB, купена online од Галерија 3000ден.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Прекрасно е чувството да се работи и да се гејма на механичка тастатура, убав звук имаат тастерите. Посебно ми се свиѓа слајдерот за глас во горниот десен агол. Во пакувањето следуваат отварач за тастерите и 8 резервни свичеви

  Софтверот кој го инсталирате има безброј комбинации за RGB осветлување

  ReDragon e сериозна компанија која многу напредува, и според мене има најдобар однос Квалитет/Цена


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На igor_igor, ARMac, CBB_6 и уште 16 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...