1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  294
  539
  3 Март 2015
  Машко
  DeepCool RF120B 4 парчина 1440денари од Анхоч.
  IMG_20200212_225418.jpg
   
  На Grimriper и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  138
  99
  25 Март 2017
  Машко
 3. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  183
  89
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  298 ден точно давам повеќе со моменталната ситуација на доларот +заедно со шипинг и све

  Тастатурата што ја земав е со оптички свичеви таа во галерија не е
  Слушалките ги земав за 2710
  Трето можда сум глуп, ама повеќе му верувам на официјалниот сајт

  Screenshot
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,094
  3,234
  2 Септември 2012
  Машко
  CODEGEN Mustiff MX31-A11 Mini од ДДКом за 496 денари и верувале или не 12 месеца гаранција. :eek::p

  0-02-0a-902937a050311970685ef6c52c9fdf38f1737753f4100e26c6dc53dd53e1f2a9_d257d273.jpg 0-02-0a-559014049280c53d3cd76508d88e06cc91a92364cc4397276ecc901582b047e1_805e2b2e.jpg

   
  На PC_GAMER, Boldozer, Vlad944 и уште 21 други им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,062
  4,351
  28 oктомври 2008
  На Маша и igor_igor им се допаѓа ова.
 6. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Asus TUF X570 Plus - Setec
  Ryzen 3700x - @gOJDO
  GSkill Ripjaws V 3600Mhz - Neksio

  Се преку @gOJDO, цени со дилерско понижење[​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На Draynor, GGTT1, freeman и уште 15 други им се допаѓа ова.
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  Кажо ми додека е на кабел можеш да го работиш?
   
 8. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  XFX RX580 GTS XXX 4GB OC од господинот @gOJDO
   
  На GGTT1 и architect им се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,325
  2,060
  13 Јануари 2014
  Машко
  Not OP, ама да. Само имај на ум дека кабелот, дури и да ти е поврзан в компјутер, е само за полнење. Маусот си работи безжично.
   
  На gokica и BorisSapphire им се допаѓа ова.
 10. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
  Кулери земени од премиум, 250 денари еден. Последна работа за билдов.
  [​IMG]
   
  SiPy`, Chicco69, steelseries и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Чекаме да приклучиш и фотка. Овие RGB се?
   
 12. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
  Не, бели. Се одлучив за еднобојните сепак:
  [​IMG]
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  294
  539
  3 Март 2015
  Машко
  Со здравје да ги користиш.
  Ме интересира едно нешто за нив,дали се бучни ?
  Зедов Deepcool MF120 со 3пин и 4пин молех,и дома како авион да имам.
   
 14. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
  Не, воопшто, ко да не се вклучени ништо не се слуша. Овие се.
   
 15. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  294
  539
  3 Март 2015
  Машко
  Приклучени ти се преку молех или преку 3 пин џекот на 4 пинските од матична ?
  Јас ги приклучив преку молех и моментално работат на махимална брзина и затоа се бучни,но ако ги приклучам на матична тогаш се тивки ама несветат.
   
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
  На молекс се. Работи и ледот и кулерот. На 3 пинско не ми светеше ледот, мада мислам дека се подесува во биос. Нема никаква бучава BTW.
   
  На Vlad944 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,573
  4,005
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Мн лошо е со овие ако се поврзаат на матичната , како што самата си регулира вртежите така и светлото ке слабее или ке трепере односно плочата си го намалува напонот на кулерите за поспоро да вртат а покрај тоа и ледот си страда...
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,304
  954
  1 Јуни 2016
  Да, претпоставив и тоа, ама не сакав да тестирам. Земав сплитер за молекс, ги врзав како што треба и сеа немаат гајле.
   
 19. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,414
  1,881
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - трампа кај локалниот дилер (gOJDO)

  Во моментов поише гледам во куќиштето одколку на мониторот :))) картава е џвер во секој поглед.

  IMG_20200213_201337.jpg
   
  На Chicco69, architect, gOJDO и уште 20 други им се допаѓа ова.
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,171
  721
  12 Април 2013
  Машко
  MasteR_#0, PC_GAMER и на gOJDO им се допаѓа ова.
 21. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,043
  25 Март 2013
  Машко
  Заради тоа што е наменет за складирање на снимки од безбедносни камери. Ти пишува Surveillance
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 22. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  920
  631
  11 ноември 2015
  Машко
  На SpiritBond, MasteR_#0, fuzzjaw и уште 13 други им се допаѓа ова.
 23. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  421
  352
  4 oктомври 2011
  Машко
  Цена: 4700 од Гојдо

  [​IMG]
   
  На Dejan007, MasteR_#0, GGTT1 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 24. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Cooler Mastercase H500 - Zotebros 6900 ден
  Intel i9 9900k - Anhoch 32,605 ден
  Dark Rock Pro 4 - DDStore 5180 ден
  Gigabyte Nvidia 2070 Super Gaming OC -Anhoch 34,200 ден
  Kingston 2x16GB 3200mhz CL16 -Setec 10,229 ден (знам overkill)
  Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI -Zotebros 12,380 ден
  Samsung M.2 500 860 EVO -Anhoch 6490 ден
  Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM -Anhoch 3500 ден
  PSU Crosair RM 650W -Zotebros 5779 ден

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Последна промена: 19 Февруари 2020
  На Dejan007, dzunko, SpiritBond и уште 24 други им се допаѓа ова.
 25. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,129
  2,566
  28 Јануари 2017
  Машко
  Цени мајка иначе ојде постот јабана.
   
  smole, Rikimaru и на Goran995 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...