1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  271
  498
  3 Март 2015
  Машко
  Logitech Z333 3890 денари од Анхоч.
  Gembird Pad XL 430 денари од Анхоч.
  IMG_20191223_210248.jpg
   
  На gOJDO, igor_igor, Necromancer и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,391
  27,090
  4 Септември 2008
  На Gaston, Gjurc1n0t, Astro и уште 34 други им се допаѓа ова.
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Kingston 250GB A2000 M.2 NVMe SSD од ДДКом за 2.511 денари. :)

  20191225_202217-min.jpg

   
  На gremlin, barneymk, MasteR_#0 и уште 12 други им се допаѓа ова.
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  830
  771
  27 Април 2010
  Машко
  На cipiripi, Boldozer, MasteR_#0 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  245
  136
  23 Февруари 2017
  Машко
  Alseye H120D од aliexpress за 34 долари со купонче (38 долари нормална) за сега арно е се само треба да го пренаместам оти температурите се сус 38-40 idle на 4.2 @ 1.3875 со рајзен мастер Прегледај прикачена датотека 82391 IMG_20191227_204040.jpeg

  Испратено преку фиксен
   
  На igor_igor, Draynor, ARMac и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  772
  698
  31 Мај 2011
  Glorious Model O, крисмас поклон од другарче. ($50)

  80854751_588805251696541_2265636948477476864_n.jpg

  у комплет со тастатурата

  80891469_1443715959109525_3376588406329966592_n.jpg
   
  На PC_GAMER, Draynor, ARMac и уште 11 други им се допаѓа ова.
 8. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  245
  136
  23 Февруари 2017
  Машко
  На JellyfitzDMT му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  772
  698
  31 Мај 2011
  одлична, 0 поплаки. kailh whites, си спие. едина замерка што софтверот е нешо шо се апдејтира ептен ретко, и ако не си на max brightness со беклајтот, ако имаш некои анимации во ефектите, ко да сецка светлото, не е as smooth во анимацијата.

  и се разбира, штета што не е TKL. Не е уште време за 60%. Дота толку години играње навикнат курирот на F3, уште се немам навикнато на rebind а месеци пројдоа. Можеш на tap десните шифт контрол и остало да ги напраиш у стрелки, или можеш и скроз да ги rebindneш , ама не е тоа тоа. TKL му е мајката, ова е екстремизам.
   
 10. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  245
  136
  23 Февруари 2017
  Машко
  Имам GK61 што е истотака 60% но и оваа ја меркав пошто е hotswap, јас се навикнав за сат два на 60% што бев зачуден па по се изгледа дека ќе дојди и оваа во колекцијата :p
   
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,847
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Е шо се 35k за мераклија?
   
  gremlin, gocetan, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
 13. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  772
  698
  31 Мај 2011
  Anne Pro 2
   
  На CyberMen му/ѝ се допаѓа ова.
 14. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  245
  136
  23 Февруари 2017
  Машко

  Ајде еден упдејт да не звучи дека кулерот е лош, idle лоши резултати имав поради тоа што направив еден нубски потег и го заборавив лепенчето, е сега овие беа лесните и добрите вести а сега лошите вести се дека нема да можам да го тестирам бидејќи направив уште една нубска грешка и процесорот излезе со се кулер воедно и еден пин па сега ни постира ни ништо, нема шанси да признаат гаранција дур и да го пратам дедо ми, така да F in the chat for me
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
 16. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,847
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Кој пин го искина? Дај слика да видиме.

  Ако најдеш некој прецизен доктор со леткум можеби и ќе може да го поправи...


  View: https://www.youtube.com/watch?v=9n0TEmzK48U
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Аман бре, без еден пин не работи?
  Јас имам 775 плоча на која што и искривив пин пред 5 години, ене го си го вози процесорот ама ми е страв да го извадам оти знам дека нема да запали веќе :D
   
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,847
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Зависи кој пин.
   
 19. mkgunner

  mkgunner
  Баниран/a

  193
  99
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Пин се леми без проблем, да не се 10
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,361
  7,341
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Се леми како што кажаа другите. Сум лемел и јас со микроскоп само немам веќе тенки врвови и пинцети. Сигурно @Daniel86 има таква опрема. Каде останал пинот да не е во дупчето уште? Пробај со пинцета да го извадиш.
   
 21. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,754
  7,191
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ако е некој од крајните пинови се леми, само мора од иста таква платформа затоа што не се исти сите пинови ни по дебелина ни по должина, а ако е некаде на средина тоа е pain in the ass.. имам лемено и ептен пипава работа е.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,603
  13,847
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Може од постар AMD процесор, s939, s940, AM2, AM3, AM4. Иста должина и дебелина се
   
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
 24. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,793
  3,262
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Asus Gt501 Tuf куќиште, сетек, по екстра дилерска цена 6200 денароси. Прекрасно куќиште

  [​IMG]
   
  На PC_GAMER, bLaCk AnArChY, Tegla и уште 24 други им се допаѓа ова.
 25. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  245
  136
  23 Февруари 2017
  Машко
  Eve eden late reply oti nevidov vo ponedelnikot, Slikite se od net samo zaukrizv na koja strana i koj pin go nema eden e i kolku sto vidov vo socketot nema nisto pa pretpostavuvam mi ima padnato negde po doma, ako se pravi slobodno ke go pustam kaj nekoj da si poigra
  cpu1_small.jpg
  l96fBut.jpg
   

Сподели

Вчитување...