1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Неее, се шалам. Мојата Асус беше.
   
  На olikomerc и krema им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Megju niv e i tvojata i uste me prasuvas sto kartici se hahahah.
   
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  @gOJDO озбилен е Пане? Парите назад.
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  Најозбилен само сликата е фотошопирана, ригот беше закопан во нива со графичките во земја, а рајзерите извадени над земја за да раѓаат биткоини.
   
  Последна промена: 15 Декември 2019
  На Draynor, M.Pix, causevd и уште 17 други им се допаѓа ова.
 6. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  455
  423
  14 Јануари 2016
  Машко
  Posle eden mesec koristenje na rx580 8gb sapphire nitro+ sum prezadovolen, kupena e od @Pane24 za 5000den(dzabe), so toa sto coolerite ne bea vo najj sostobja, zemeni se novi cooleri od aliexpress za 12e,grafickata e tivka kako sto sakam.
   

  Прикачени датотеки:

  На palacinka55, Pane-G, MasteR_#0 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  132
  97
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Во Анхоч мислам дека ги имаше вентилаториве или се лажам?
   
 8. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  455
  423
  14 Јануари 2016
  Машко
  ima da, 800den e eden cooler sto e neisplatlivo.
   
  На Tenny и Goran995 им се допаѓа ова.
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  @zipi123 Originalnite site se bucni oti se dual bearing. Tie sto ne se dual bering ne se do tolku bucni. Dzabe si frlal pari...
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,210
  1,646
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не разбирам членот сам си кажа дека ги сменил и сега му е тивка графичката, плус како тоа оригиналните се бучни на кои референцираш на тие од графичката или тие што се продаваат одделно?
   
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,037
  3,059
  2 Септември 2012
  Машко
  Плус налепницата од горе им е различна, далеку од оргинал. :crazy:
   
  Последна промена: 18 Декември 2019
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,564
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Зборав за оригиналните кулери од сафирката.Нема оригинален кулер за сафирка што не е бучен.
  Тоа е така заради двојните лагери внатре во кулерот.
  Тие заменските од алиекспрес се со еден лагер и неоригинални. Има додуша оригинални ама 400-500 денари се и на алиекспрес .
   
 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
  Јас пак мислам дека се ултра тивки...
   
 14. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Едно за мене, едно за женА ми.
  1150 и 1450.

  [​IMG]
   
  На Gaston, palacinka55, igor_igor и уште 6 други им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  9,799
  9,474
  24 Јуни 2009
  Машко
  За кого е поголемиот?
   
  На Gaston, palacinka55, worker_x и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  За мене, оф скрос :D
   
 17. krema

  krema
  Professor

  9,799
  9,474
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислев дека е обратно, ама нема везе. :D
  Нека ви се честито. :)
   
  На Gaston, joBs0, Tomislav96 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Гледа серии и чита на него, доволно и е.
  Мојот ќе оди за постара машина.
  Благодарам, да си купиш поубави :D
   
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,055
  6,032
  21 Јануари 2009
  Дали зема 2 пара слушалки??
   
 20. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Какви слушалки бре авиде? :D
   
 21. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
  Само гледај да не дознае жена ти дека си и скратил 120GB (дупло) за само 300 ден. разлика :)
   
  На sas_klar, drifter, Lokvan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Со мене беше коа ги купувавме, јебига беше гужва, не удрив математика.
   
 23. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,949
  4,183
  28 oктомври 2008
  За првите 100 со сметка над 1000 денари следува подарок слушалки (денес на овторањето)
   
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,119
  803
  1 Јуни 2016
  Охо во 6 саат отидов .. касно беше за тоа :D
   
 25. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  18
  54
  17 Април 2019
  Машко
  На PC_GAMER, palacinka55, igor_igor и уште 11 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...