1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,562
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Мојата идна термопечка со 4 издуви нагоре !
   
 2. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  564
  24 Април 2007
  Женско
  Тоа ти е... елементарна психологија ;)
   
  На Lokvan и Banjifiko им се допаѓа ова.
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Море море некултура. Јас па земав да гуглам што е тоа. Среќа не виде никој.
   
  На Draynor, gremlin, fuzzjaw и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  847
  532
  20 Декември 2015
  Машко
  Исто, среќа немаше некој околу мене...
  @Banjifiko задоволен од направава? :blush: рецензија чекаме.
   
  На Draynor, Lokvan, ARMac и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,720
  3,802
  12 Јануари 2016
  Машко
  Убавината е во очите на гледачот, куќиштево има некоја чудна ама многу допадлива естетика. Толку ми се допаѓа да би го купил за себе - да не ме мрзеше да преместувам хардвер во ново куќиште. :)
   
  На palacinka55, KirilS, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Мал превид од моја страна, копчето за on/off е од страна :p
  Па сега се пали само од тастатура или WOL на телефон. Ама бомбона е внатре, Собира 200мм фанови напред и позади 120/140 горе. Јас ставив 4 - 120мм low rpm и е тивко. Има и филтри на интејк.

  [​IMG]
   
  На palacinka55, Draynor, PC_GAMER и уште 7 други им се допаѓа ова.
 7. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  523
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Види каде го упикал ццццц

  Дигни го горе, море хеј
   
  Draynor, Tomislav96 и на ARMac им се допаѓа ова.
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  А неее горе тастатур маус и лаптоп од лево, додека гејмам гледам yutub или curiosity stream (топла препорака за сервисов).
   
  Маша, Goran995 и на TheMarshal им се допаѓа ова.
 9. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  640
  411
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Го земав ова, Maxell 240GB SSD 2.5" SATA III 6GB/s Internal RoHS 300/270 за парите мислам дека е солидно, на него ставив тазе Windows 10. Како прво искуство со SSD, доста задоволен. Огромна разлика во подигање.
   
  На steelseries, Molec, Grimriper и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,360
  2,171
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  [​IMG]
   
  На Draynor, XV22E, gocetan и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  ORICO Dual 3.5 HDD Enclosure. Јас го земав 25$ сега поскапел изгледа. Само малце утнав, имало и верзија со RAID 1/0, мојава нема ама ок си е и вака. Орико се најбољи за вакви ствари.

  LINK: US $31.37 40% OFF|ORICO 3.5 inch 2 Bay HDD Case Transparent External Drive Enclosure SATA to USB3.0 Type B HDD Box Case with 12V3A Power Adapter-in HDD Enclosure from Computer & Office on AliExpress

  [​IMG]

  И едно видео упалено. Во средина е огромен алу. хладњак, нема вентилатори.

   
  На palacinka55, Tegla, Vlatzki и уште 19 други им се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,723
  27,393
  4 Септември 2008
  I5 2400 > Ryzen 5 2600

  P8Z77V Pro > Asrock B450 HDV

  8GB DDR3 1600 mhz > 8GB DDR4 3000 mhz (pending 8+)

  Onboard gpu > GT 1030

  Chieftec 450W > Evga 750W
   
  На Draynor, StefAngel, Molec и уште 17 други им се допаѓа ова.
 13. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  590
  990
  16 Јануари 2016
  Машко
  Compatible with HDD/SDD :D
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,824
  26,013
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Price!
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,723
  27,393
  4 Септември 2008
  Нешто на старо, нешто ново земени делови, плус замена така да комплицирано е, 13к дојде.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,461
  6,689
  21 Јануари 2009
  dalie ramot rgb?
   
  На Draynor, Викса, Tomislav96 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  294
  234
  17 Јануари 2013
  Машко
  Сетек - 3700 ден. [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На palacinka55, igor_igor, CBB_6 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,169
  3,888
  5 Декември 2009
  Машко
  Купено од Пане, да се до топлиме зимово..
  3700 марки.
  [​IMG][​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На palacinka55, Draynor, igor_igor и уште 13 други им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Скупа греалица, нека ти користи со убо. :)
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  719
  9 Мај 2012
  Машко
  Си направив апгрејд на графичката за 27 милијарди пред ова имав Saphire Nitro RX580 8G special edition

  [​IMG]
  [​IMG]
  Asus ROG strix GTX 1080Ti 11G
  Надвор од форумот

  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На palacinka55, Draynor, igor_igor и уште 16 други им се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,619
  9,280
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Gigabyte Джифорс 1060 Gaming G1 6Gb одкај Говејдо.
   
  На Draynor, Pane-G, igor_igor и уште 9 други им се допаѓа ова.
 22. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,599
  3,535
  11 Декември 2008
  Машко
  1050Ti 4GB од гојдота за 4800.

  1050-TI-4-GB.jpg
   
  На palacinka55, Draynor, Pane-G и уште 7 други им се допаѓа ова.
 23. Astro

  Astro
  Guru

  6,619
  9,280
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Епа мојата ти ја дал, јас ја трампав мојата со доплата ;D иначе копана е и е користена во пушачка просторија :crazy:
   
  На Draynor, steelseries, Rukfash и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Значи тестирана во екстремни услови. :)
   
  На fikus и gremlin им се допаѓа ова.
 25. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,562
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  I so ti prece toa deka e kopana ?
  Screenshot_20191215-001454.png Screenshot_20191215-001447.png
  P.S ovde ne gleam pusacka prostorija ^^
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...