1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  343
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Јас имам Carbon Maxi 500 и арен е со Deathaddero,немам проблеми никакви,си велам дека од ист материјал е
   
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  Од ист материјал е и мојот, користам A4Tech Bloody P93 маус, гајле нема.
   
 3. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  278
  162
  23 Февруари 2017
  Машко
  Абе ми треба некој тивки, гледам овие имат макс 1000 рпм
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  295
  543
  3 Март 2015
  Машко
  MSi GK30 Combo 3450ден. Анхоч
  SAMA Inpower allrounder 2490ден.Анхоч IMG_20191201_160744.jpg
   
  На igor_igor, TheMarshal, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,331
  2,794
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Sapphire RX5700 XT Pulse
  [​IMG]

  SteelSeries Rival 600 - сериозно добар маус
  [​IMG]


  И Huawei Watch GT (не е компонента но...)
  [​IMG]

  Сите од Plaisio.gr по Black Friday цени.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  Последна промена: 2 Декември 2019
  На palacinka55, Draynor, igor_igor и уште 27 други им се допаѓа ова.
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  Moжда и не е за тука, али мерак ми беше
  Genesis Helium 600. Земени за 2900.
  [​IMG]
   
  На palacinka55, Draynor, ARMac и уште 14 други им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,773
  10,329
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да здравје си ги рокаш со убава хардкор музика. :)
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,838
  26,073
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @omegaRED Цена те молам,
  Со месеци се расправаме за истата работа. Ако не сакате да ја кажете цената не споделувајте. Ми се допаѓа саатот и сеа јас да се чудам колку кошта, дали да го купувам или скап ми е.
   
  На Draynor, PC_GAMER, Astraion и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,331
  2,794
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Во право си.

  Графичката 380е
  Маусот 60е
  Саатот 120е


  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На palacinka55, Draynor, PC_GAMER и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  Едитни го постот :)
   
 11. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,331
  2,794
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Не дозволува, мислам дека има определен период по постирање во кој можеш да го измениш постот.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,316
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Чуму сеуште постојат рачни „саати“?
   
  На Molec и Pane-G им се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,912
  4,135
  1 Септември 2011
  Машко
  Смарт е :)
   
 14. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  @mihovkris

  Ако може импресии... Во потрага сум по звучки до кај 3000 денари.
   
 15. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,316
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  А за шо qr служи безвезнотија ко „смарт“ воч?
   
  На Draynor, Molec, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  Звучките се одлични за дома. Моментално слушам Pendulum на нив, а преѓеска ги рокнав на Volume пуштено до 95% некаде. Басот на 60% го чувам бидејќи нагоре се губи treble-то и останува само на бас, додека на 60% е идеално.
  За вакви звучници и за таа цена, сум прилично изненаден. Чист звук, без крчење и такви работи.
   
  На PC_GAMER и Goran995 им се допаѓа ова.
 17. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Нешто попустче ли начека или на каса спуштаат? 3400 или така нешто се на Анхоч на страната...
   
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,307
  953
  1 Јуни 2016
  3490 се. Имам другар што работи во Анхоч, па си лапнав попуст.
   
  На Goran995 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,325
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  И мене ме чуди за што служи освен моден додаток со дел од облеката и ако има вибрации е тоа идеално за самотници без жени


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,066
  4,354
  28 oктомври 2008
  За препишување на тестови...

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
  На gremlin и gOJDO им се допаѓа ова.
 21. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  630
  810
  25 Февруари 2016
  Машко
  Он т.
  Најчесто служи да покажува точно време, може да покажува и време во други градови(некому е битно од лична или професионална природа).
  Смарт функциите некогаш се корисни, да не ги набројувам.
  Лично сметам дека употребата на телефонот како часовник е оправдана но и во исто време и ми пречи кога некој во разговор на маса (состанок или дружба) е целосно посветен на телефонот (го чепка, гледа колку е часот , пораки, дури и разговор на телефон некогаш го чувствувам како непримерен). Избегнувам да го вадам телефонот на маса кога имам состаноци или средби, и честопати кога некој е презафатен со телефонот чувствувам нелагодност(па дури и навреда).
  Да, честопати и служи како моден додаток, имам познаници (а, и доста клиенти на кои сум им правел посебен дел во ормарот или комодата) кои поседуваат поголеми колекции на рачни часовници и ги носат во разни пригоди(според свое убедување и стил).
  Оф т.
  Често заради баланс да не застраниш ;), некому како тег да не го одува ветрот:eek:, за фалење колу пари '' лупнал'' за ''саат'':p.
   
  На Draynor, PC_GAMER, moongose и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,747
  3,842
  12 Јануари 2016
  Машко
  Оф: само да кажам дека ми се допаѓаат размислувањата за часовниците (општо, не стриктно за „паметните“), и дека се согласувам за општата некултура со зјапање во мобилни телефони, посебно на средби и слични социјални прилики.
   
  На PC_GAMER, gOJDO, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 23. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,463
  7,452
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  DeepCool Steam Castle Black - од Анхоч, 3850 со малце попуст дека беше со прашинка. Го сакав зошто е легната плоча не сум имал до сега. Мада е ружно, пак е интересно некако.

  [​IMG]
  [​IMG]


  AMD XFX R580 4gb од @gOJDO нормално, 4500 пошто на старата 480-ка вчера ги извадив вентилаторите, ги избришав со мокро марамче, ставив капка машинско уље и ги потпрев во ходник да се сушат. Вечерта после работа во темница ги нагазив двата и сол ги направив. Имам меморија на златен карас.

  [​IMG]
   
  На palacinka55, Draynor, igor_igor и уште 30 други им се допаѓа ова.
 24. Маша

  Маша
  On your way to fame

  265
  605
  24 Април 2007
  Женско
  Мене па на акумулатор ми заличи :)
   
  На gremlin, Deksa, bLaCk AnArChY и уште 6 други им се допаѓа ова.
 25. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,066
  4,354
  28 oктомври 2008
  Мене па на Sybian ми заличи
  :p
   
  На Gaston, palacinka55, Deksa и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...