1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,563
  3,982
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Да си зирнел кај @gOJDO од таа марка за тие пари ке си земел 1000w.
   
  GGTT1, Mario.Bog и на gOJDO им се допаѓа ова.
 2. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  501
  363
  9 Февруари 2012
  Машко
  Сакал.... Бричење на суво.... 7 бона за 550 вати голд ПСУ :)
  Со тие пари ќе си земел Ryzen платформа (MB + CPU), наместо процесорот од 2009 (читам од signature).
   
  Последна промена: 8 oктомври 2019
 3. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  885
  2,219
  12 oктомври 2014
  Машко
  Можел и 2 топ проститутки во Софија да најми за истите 7000денари

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На GGTT1 и Rukfash им се допаѓа ова.
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На кој филм тоа за тие пари?
  Една 0 фали најмалку за да бидат 2 топа....другар ми кажа. :)
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  885
  2,219
  12 oктомври 2014
  Машко
  adamieva.info
  Mоже го промашив зборот "топ" ама поентата е тука

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,053
  4,327
  28 oктомври 2008
  Изборот ти е ОК... Ова напојување оди со 7 години гаранција, така? Си вреди за парите.
   
 7. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  294
  234
  17 Јануари 2013
  Машко
  Да 7 години гаранција.

  Sent from my T10(E3C6) using Tapatalk
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,461
  6,689
  21 Јануари 2009
  Пане глеј и ја имам вакво, и ја за џабе фрлив пари, те напиња малку тоа?
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  А зошто AMD графичка? Заради оптимизација на драјвери компатибилни со мониторот? Или се грееш на неа?
   
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,461
  6,689
  21 Јануари 2009
  Затоа што на ново таа ми беше best buy и затоа што АМД процесор не е компатибилен со nVidia графичка xD
   
 11. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  962
  1,584
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Се важат ли Њиндоуз update-и како надградби :)
   
  На olikomerc и Rukfash им се допаѓа ова.
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Кој профеионалец те научил вака, секоја чест, алал да му е.... :)
  Сега смени си монитор од AMD за да не ти трепка. :D
   
  GGTT1, Rukfash и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,461
  6,689
  21 Јануари 2009
  Тоа е чиста вистина ама интел/нвидиа фанбојсот се слепи и ја немаат видено.
   
 14. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  24 нчен 1500р закривен 144хзерци, free sync но подджава g sync прекрасно, 1 мс брзина и VA panel со сргб 115% што е супер. 15300 ден во анхоч Screenshot_20191009-212755.png
   
  На palacinka55, igor_igor, Ulrezaj и уште 14 други им се допаѓа ова.
 15. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,400
  1,856
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Многу јако паковање АСУС-ов - лапнато од @gOJDO Gaming Co. ДООЕЛ :) - цена 23к.

  IMG_20191010_210244.jpg IMG_20191010_183446.jpg
   
  На palacinka55, igor_igor, Ромулка и уште 10 други им се допаѓа ова.
 16. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  819
  741
  31 Мај 2011
  Anne Pro 2, поклон, од Banggood. По искуството што другарот го имаше со нив, подалеку само. Само месец дена им требаше за да ја испратат, за потоа да стигне преку SingPost за 2 недели. Тастатурата е одлична инаку, премногу ги сакам свичевите, clicky(Kailh Box White). Кој сака да ја земе, нека ја земе од candykeys.com, и таму ја имаат. А ќе ви биде побрзо пратена, сигурно. За sound test, овој има подобар микрофон од мене, звукот е нешто незаменливо. Промената е драстична малце без F keys, ама ќе се навикнеме. :)
  72535276_439469233347097_3945431106420998144_n.jpg 72524700_524950998305937_7934924479900155904_n.jpg
   
  На palacinka55, igor_igor, Mario.Bog и уште 14 други им се допаѓа ова.
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,223
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Шо пари ?
   
 18. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  $85-100 зависи од switch type. Топла препорака ако ти е безвезе без arrow копчиња имаш да купиш Durgod K320 за иста цена со cherry switch (сите бои) со doubleshot pbt keycaps.
   
  На esquimaux и gOJDO им се допаѓа ова.
 19. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  819
  741
  31 Мај 2011
  Зависно од попусти се наоѓа за и за 67-70 евра, толку е нарачана, 68 евра + 10 евра шипинг, ама строго препорачувам од candykeys да се земе. DHL е, чим изберете мк ко шипинг држава станува тастатурата 70 евра од колку и да е, и уште 25 за DHL.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 20. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  585
  547
  20 ноември 2013
  Машко
  Анхоч, 5к IMG_20191031_162220__01__01.jpeg

  од цигла..
   
  На palacinka55, igor_igor, Speedster и уште 9 други им се допаѓа ова.
 21. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  294
  234
  17 Јануари 2013
  Машко
  Класика
  Анхоч 1440 ден[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На palacinka55, igor_igor, Sukhoi и уште 7 други им се допаѓа ова.
 22. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  501
  363
  9 Февруари 2012
  Машко
  Одлична хладњача за добра цена.
   
  На PC_GAMER и Arkturus им се допаѓа ова.
 23. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  933
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Дај другар кажи каква е таа специјална цена и јас ја сакам? Ајде пушти попустот...
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  293
  539
  3 Март 2015
  Машко
  Ryzen 5 3600 setec 12100ден.
  MB Gigabyte B450 aorus elite 6090ден.
  Gskill RipjawsV 3200 -4730ден.
  DeepCool gammax gte - 1690
  Genesis 120 -370 ден.
  IMG_20191108_164534.jpg
   
  На palacinka55, igor_igor, Sukhoi и уште 20 други им се допаѓа ова.
 25. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,301
  13 Август 2009
  Машко
  [​IMG]

  Logitech K380 - Public GR 50€ (знам дека е поевтина во Нексио и во ДДСтор, но ја немаат на лагер)
  Logitech G102 - Neptun 1100 мкд (со поени од хепи картичка)

  Споредба со G15 v2 ( ја користам веќе 10 години, уште работи.. )
   
  На Cika, MasteR_#0, despotovikj и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...