1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,187
  620
  9 Мај 2012
  Машко
  Зарем постои Риверсофт???? Мислев дека одамна е затворен ?!


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,998
  6,774
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Постои во Струмица. Друг газда, ама на времето субвенциониран од Жарко.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,188
  24 Јуни 2009
  Машко
  Риверсофт имет и во Штип. :)
   
 4. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,354
  9,840
  23 oктомври 2012
  Машко
  Троа се подновив со пар стварчиња, се работи на домашната ИТ инфраструктура...

  Cooler Master Vanguard V850 како замена за досегашнто Silent Pro 550 M2 кое одлично си ја врши работата, ама ете, ентузијазмот ме натера да одам на целосно модуларно напојување и предимензионирано поради идејата дека нема ни да мрдне вентилаторот 90% од времето. Купено од лицето @pcdownside кој така уредно го имаше спакувано да уште не су го отворил. Го заменив за две банкноти од по 2000 денари.
  20190807_203317.jpg

  Си купив и УПС како кључен момент за непрекината работа на уредите низ домот, пред се мрежните. Изборот падна на APC 700VA 230V, кој би требало да овозможи сурфање во темница во услови кога ке снема струја. Барем 15тина минути...
  [​IMG]

  И она што најмногу ме радува е Intel NUC BOXNUC8i7BEH2 + Kingston HyperX Impact 32GB DDR4 SO-DIMM.

  20190807_203230.jpg

  Се надевам дека викендов ке седнам и ке си поработам троа... треба да се преуреди целата домашна систем сала и да се заменат стариот фуџитсу лаптоп со нукот итн итн итн. Си има работа...
   
  На FLEGMA, PC_GAMER, Astro и уште 28 други им се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,014
  3,416
  18 Април 2007
  Пишува на кутијата кој е увозник?
   
 6. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,354
  9,840
  23 oктомври 2012
  Машко
  Не сум сигурен, ке проверам после и ке ти пишам.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  206
  208
  9 Јули 2018
  Машко
  Супер апргрејд
   
  На Pane-G и Oktar им се допаѓа ова.
 8. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  327
  258
  25 Август 2016
  Машко
  После 12 години маста вадење, време беше за апгрејд.

  Mx - 518 legendary. Купен директно од logitech.
  96F5C3FC-8812-498C-B63E-B2DB0FDC6CFC.jpeg
   
  На FLEGMA, b.a, Pane-G и уште 22 други им се допаѓа ова.
 9. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  27
  59
  16 Мај 2012
  Машко

  Ееее што пари е ова маусче? поштарина има ли време за достава ?
   
  На ТАТА_МАТА и etrox им се допаѓа ова.
 10. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  327
  258
  25 Август 2016
  Машко
  60 еур со бесплатна достава (UPS).
  Нема достава до МК, го нарачав да ми стигне кај пријател во Солун. Околу 5-6 дена му требаше да стигне.
   
  На Sliderr му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  630
  883
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ryzen 3600
  Asus Prime b450m-a
  CM Hyper 411r
  околу 21к. од gOJDO Inc.
  плус рамот од пред некој ден, и си составив нова играчка.
  Ако не е апгрејтнава плочава за 3та ген, го јадев. 111.jpg 222.jpg
   
  На FLEGMA, PC_GAMER, GGTT1 и уште 18 други им се допаѓа ова.
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,125
  12,631
  23 Јануари 2008
  Манга
  Создравје да си сметаш и пиши таму кај зен втори како стои со клокање.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  245
  5 Јули 2016
  Мокро ладење, купено од Анхоч.

  IMG_20190810_005606.jpg
  IMG_20190810_005710.jpg
   
  На Grimriper, PC_GAMER, GGTT1 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 14. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,564
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Струјните кабли ти се такви од напојувањето или купени одделно?
   
 15. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  245
  5 Јули 2016
  Екстензии се, од Алиекспрес ги нарачав, ќе ти пратам линк во порака.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- и gremlin им се допаѓа ова.
 16. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  325
  411
  20 Јуни 2012
  Машко
  Intel I9 - 9900k - цена 28.500 ( Сетек )
  Cooler Master V850 - 5000 ден. ( половно )
  Kingston HyperX Predator (16GB) 3200Mhz - 6000 ден. ( Анхоч )
  Razer Firefly - цена 3770 ден. ( Анхоч )
  Samsung 860Evo - 3700 ден. ( Анхоч )
  Toshiba HDD 3TB - 2000 ден. ( половно )
   

  Прикачени датотеки:

  На FLEGMA, DaVoRkNe, fuzzjaw и уште 19 други им се допаѓа ова.
 17. Cyb3rAng3l

  Cyb3rAng3l
  Gaining Experience

  39
  65
  16 oктомври 2016
  Машко
  Gigabyte AORUS GeForce RTX 2060 XTREME - 26.515 од Анхоч.
  upload_2019-8-17_2-53-1.jpeg

  upload_2019-8-17_2-55-3.jpeg
   
  На Ребро, FLEGMA, PC_GAMER и уште 19 други им се допаѓа ова.
 18. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  184
  218
  3 Јануари 2019
  Машко
  Нов монитор за worstation-от. Текстот на 4К е ненормално добар! Да не зборуем за Photoshop, Illustrator и Davicni Resolve. Не е Eizo, ама одличен е! 67895942_2340780259497392_5482074944986677248_n.jpg

  DELL 27” U2718Q UltraSharp 4K LED Monitor - од Макпетрол 29295 редовна цена.
   
  На Speedster, FLEGMA, igor_xxxx и уште 19 други им се допаѓа ова.
 19. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  152
  170
  24 Јануари 2010
  Машко
  10-bit?


  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 20. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  184
  218
  3 Јануари 2019
  Машко
  Не е тој модел. 10-битниот е UP2718Q, а овој е U2718Q. :)
   
  На Oktar и mrkela2009 им се допаѓа ова.
 21. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  159
  15 Јануари 2010
  Logitech G403 - 3780 денари од Нексио
  g403-prodigy_1_1.jpg

  LOGITECH G640 Mousepad Large - 2700 денари од Нексио.

  31gYjvCVMLL._SX466_.jpg

  И од пред некое време Philips btd7170 од СЕТ, цена околу 16k.

  philips-btd7170-microset-zilver-8712581685157.jpg
   
  На DACIA, Banjifiko, MasteR_#0 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 22. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,383
  861
  28 ноември 2015
  Машко
  2700x
  MSI B450 Tomahawk
  Artic Cooler Перфектен workstation.
  upload_2019-8-18_17-8-14.png
   
  На Speedster, Grimriper, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,885
  5,751
  21 Јануари 2009
 24. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,125
  12,631
  23 Јануари 2008
  Манга
  Кажи од каде ти е работната постојка.
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,383
  861
  28 ноември 2015
  Машко
  Не сум активен толку, иначе ми стига вега 56 за 1-2 недели.
  П.С кулер и матична земени од Ачко :)
   

Сподели

Вчитување...