1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Arkturus

  Arkturus
  Gaining Experience

  274
  221
  17 Јануари 2013
  Машко
  Колку е редовна цена?

  Sent from my T10(E3C6) using Tapatalk
   
 2. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  161
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Не знам тоа, поклон е.
   
 3. Valsorim

  Valsorim
  Intern

  11
  7
  6 Декември 2016
  Машко
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,211
  3,568
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Samsung Portable SSD T5 500GB од Amazon USA (90$). Полека да го исфрлам WD Passport-от што ме служеше одлично неколку години.

  T5a.jpg
   
  На gokica, igor_igor, MasteR_#0 и уште 15 други им се допаѓа ова.
 5. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,141
  1,798
  19 Мај 2011
  Машко
  Hynix 8gb 2400mhz cl17 за лаптоп (2000ки за нова).
  [​IMG]
   
  igor_igor, MasteR_#0, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  415
  343
  4 oктомври 2011
  Машко
  Конечно после 10 годишно користење на гомно од маус razer deathadder и сменето околу 10 од истите, се решив за MSI Clutch GM50

  [​IMG]

  Цена: 2690 од Анхоч.
   
  На igor_igor, goce03, MasteR_#0 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  [​IMG]
   
  На Sonic.01, Sharlovski, MasteR_#0 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 8. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,292
  702
  9 Мај 2012
  Машко
  Бидна работа за графичка надвор од форумот за 8к

  [​IMG]


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На gokica, igor_igor, goranzoran и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  340
  429
  20 Јуни 2012
  Машко
  MacBook Pro 13" - Донесен од UK
   

  Прикачени датотеки:

  На AlexanderMK, Pane-G, goranzoran и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,073
  959
  4 Февруари 2014
  Машко
  2019?
   
 11. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  101
  133
  18 Февруари 2012
  Машко
  20190604_191343.jpg
  Dell S2719DGF
  Cooler Master Mastercase H500 Mesh
  Corsair AF140 од @gOJDO
   
  На gokica, igor_igor, RagingDemon и уште 9 други им се допаѓа ова.
 12. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Од кај го зема и цена?
   
 13. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  101
  133
  18 Февруари 2012
  Машко
  Setec, 7800.
  Ми дадоа попуст бидејќи веќе вратив 2 монитори PG278QR кои беа со катастрофален квалитет, и како извинување попуст на куќишстево ми дадоа.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,708
  2,315
  14 Декември 2010
  Машко
  Се работи за H500P Mesh така? Дека обичниот H500 е околу 6к.
   
 15. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  101
  133
  18 Февруари 2012
  Машко
  На gOJDO и MasteR_#0 им се допаѓа ова.
 16. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Два комада по 256 ГБ од бате @gOJDO , по еден за мене и другар ми кој го молам цела година да му стаеме едно ССД да си го убрза рајзено :)
  SSD Intel 5 256 GB.jpg
   
  На gokica, Pane-G, igor_igor и уште 9 други им се допаѓа ова.
 17. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  2 x 16GB HyperX Predator 3200MHz со RGBT ефект за утрешниот празник

  [​IMG]
   
  На Speedster, gokica, AlexanderMK и уште 17 други им се допаѓа ова.
 18. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,147
  2 Септември 2012
  Машко
  Морам да бидам up to date па макар и со буџет процесор. :p
  i3-9100F со 3 години гаранција = 6.600 Ден
  G.SKILL Aegis 2x8GB=16GB DDR4 3000MHz со 5 години гаранција = 2 x 2.320 = 4.640 ден.
  Купени од Нексио.
  Прв пат купувам од Нексио и добар впечаток ми оставија дечките. :cool:

  0-02-05-b7c5128c06837fe4137a38b1f53c1a1681930e05f7210164e65d4e82863fa159_d7e9ed0.jpg 0-02-05-38c5f353f429239c4a6cf823ac0d0bc4ddda961f97702265e5544590ce4affc5_c11a5fb2.jpg
   
  На deki1, gokica, DaVoRkNe и уште 20 други им се допаѓа ова.
 19. gokica

  gokica
  Модератор

  8,477
  10,464
  13 Јуни 2009
  20190719_185308-01.jpeg

  Ко мало дете се радувам. Купено од @ivan1500 во последен момент пред да пазарам RPi.

  Му ставив 1ТБ хдд и уште 4 гига РАМ за вкупно 8 дуал ченел. Фуче. Ми треба за принт сервер и Унифи контролер. Но сега веќе можам комотно и КОДИ т.е. да ми брка работа како HTPC. Неверојатно добро е скроено. Вози 4К @ 60Hz без проблем преку HDMI 2.0. Секоја чест на Интел.

  Intel NUC6CAYH (Arches Canyon) Apollo Lake UCFF PC Review

  Apollo Lake NUC Review (NUC6CAYH) 1/3: Overview
   
  На prichina, igor_xxxx, krisbt и уште 24 други им се допаѓа ова.
 20. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  340
  429
  20 Јуни 2012
  Машко

  Прикачени датотеки:

  На igor_igor, Software, StalkeR и уште 17 други им се допаѓа ова.
 21. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,087
  2,411
  28 Јануари 2017
  Машко
  На Mao, prichina, Krk198 и уште 25 други им се допаѓа ова.
 22. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  171
  136
  1 Мај 2014
  Машко
  Колку пари го плати?
   
 23. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,087
  2,411
  28 Јануари 2017
  Машко
  google.com -> setec.mk -> стегаш таб за да ти бара искучиво на таа страница -> Paste: TUF Gaming GT501 Case

  10 секунди ако не и помалце.
   
 24. gokica

  gokica
  Модератор

  8,477
  10,464
  13 Јуни 2009
  Продадено - Intel NUC6CAYS (J3455)

  Дојде поефтино малку со попуст. И плус го купив без SSD драјвот кој беше понуден во огласот.
   
  На xCorbe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  624
  1,278
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  На NiceNaumoski, gremlin, igor_igor и уште 11 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...