1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  со убаво да си ја служиш, картата е топ, но искрено требало да земеш од гојдо радеон карта. На х470ка со рајзен да ставиш нвидиа ми удира на ocd.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  249
  235
  25 Април 2011
  Баш оваа карта ја зедов од оправдани XXX причини, инаку и кога би одел на 1060 би зел верзија со 6GB.
  Оваа беше користена во workstation, редовно одржувана, реална цена и сеуште е под гаранција.
  Моментално е ставена колку да ја извадам старата HD5750 која ми бодеше очи во оваа конфигурација, планирам upgrade на AMD штом излезат новите картички.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Такоџер од бате Гојдо @gOJDO трампа со доплата, подновиме се со G4560 и MSI GTX 1060 3GB :carefree:
  P.S. - Незнам зашо, ама моментално неможам да прикашам слика со drag and drop, а друга опција не гледам!
   
  На MasteR_#0 и gOJDO им се допаѓа ова.
 4. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  PassMark test: GTX 1060 3GB GTX 1060 3GB.jpg
   
  На PC_GAMER и krema им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,673
  24 Јуни 2009
  Машко
 6. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Баш као гром из ведрог неба одлучиме да ја купеме, стицајем случајне околности :)
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,614
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Малку фалеше да ти продадам и некое SSD.... :D
   
  gremlin, GGTT1 и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 8. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  И со празни џепови после накај дома, ќе требаше да ги избегавам патарините :innocent:
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,614
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Крши ги, не ги избегавај. Ако ништо друго и тие зад тебе гага да возат... :D
   
 10. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Едно време така беше коа немаше камери.
  Ај ти па шо се секираш, кај и да е ќе се излажам и за ССДенце ;)
   
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  - Добар ден колега, од фондот за патишта сум колега.
  - Поздрав.

  20 години Скопје-Куманово-Скопје.

  „Финта“ кажана од екс директор на гореспоменатиот фонд :D
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Оти бе не кажувате вакви маабети на време? Тамн ке имав за да му зеам едно ЕсЕсДенце на @gOJDO ;)
   
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  Не постоеше форумов тогаш :D
   
 14. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  Untitled-1.png
  Mackie CR4BT - купени од Thomann.gr
   
  На Necromancer, PC_GAMER, prichina и уште 19 други им се допаѓа ова.
 15. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Motospeed 104 RGB механичка тастатура. Верзијата со црвени свичови, сеа малку се каам што не земав со плави, али и црвениве се топ, неспоредливи со мембранските тастатури. Никад веќе мембранска, ситуацијава да ти била иста како HDD и SSD :)

  [​IMG]
   
  На igor_igor, Sukhoi, fuzzjaw и уште 9 други им се допаѓа ова.
 16. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,592
  3,594
  12 Јануари 2016
  Машко
  Не си се зезнал што не си земал со плави свичеви, поевтините кинези ретко ги погодуваат како што треба. Линеарните свичеви им се полесни и поедноставни за произведување.
   
  На NecrotoX и RagingDemon им се допаѓа ова.
 17. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  @RagingDemon уште да кажеше од кај ја зема и за која цена? :)
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 18. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Од али околу 50 долари
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 19. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  А царина енд шит?
   
 20. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Не

  Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 21. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  EVGA G2 1000W 80+ Gold Modular
  Од gOJDO, hi-tech напајање, ќејфови
   
  На gokica, igor_igor, Tegla и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Денес го заменив мојто стар Samsung 850 Evo 500gb m.2 со Intel 660p 1Tb NVMe купен од Шајцарија за 120CHF.
  Ќе се користи како втор m.2 NVMe диск за дата претежно слики и видео во мојто лаптоп од потипс.
  660P.JPG IMG_20190520_200615.jpg
   
  На Necromancer, olikomerc, Chicco69 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 23. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,456
  10,339
  23 oктомври 2012
  Машко
  Што не зема еден и за мене, ке ти дадев пари... Ѓеј! :) Ај баш кажи дали ке приметиш некое подобрување во лајтрум, и јас сакам да земам еден од 1ТБ за таа намена ама никако да начекам нешто на форумов. Искрено, не очекувам некоја драматична разлика, ама шознам па јас, не сум експерт, не би шпекулирал.

  П.С. Со здравје да си го користиш.
   
 24. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  346
  286
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Еее брат јас овај 2 месеци го чекав да ми го донесат пријатели од CH.
  Lightroom нема да има раслика, до сега со 850Evo терав и ми беше ок, HDD-SSD не влијае на перформансите при Export, можда малку на импорт. Го продадов 850ката пред 2-3 недели и го користев 2tb 5400rpm и се си беше ок.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  161
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Acer Nitro VG240Y од Comtrade, дилерска.

  [​IMG]
   
  На gokica, igor_igor, Krkac и уште 10 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...