1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Winncoot

  Winncoot
  Gaining Experience

  64
  84
  22 Јуни 2017
  Машко
  Youtube
  XFX RX580 8GB GTS купена од @Pane24 пред 1 месец. Одлично работи и гази за Гејминг и Видео едитинг & рендеринг. :)
   
  igor_igor, MasteR_#0, Pane24 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
  Welcome to 21st century lol
   
  gremlin, kolesk, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  171
  136
  1 Мај 2014
  Машко
  Logitech Prodigy g231 Argos UK 42£[​IMG]

  Sent from my Xiaomi Mi5 using Tapatalk
   
  На igor_igor, Sukhoi, DaVoRkNe и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,486
  12,655
  2 Август 2012
  Машко
  Таблет за цртање
  Huion New 1060 plus

  8192 нивоа на притисок
  5080 LPI резолуција
  Гратис нараквица, резервна подлога (површина), 8 GB micro SD card

  Наводно бил Wacom killer во секој поглед освен во рафинираноста на софтверот па ќе видиме како ќе се покаже.
  Од видеата на YouTube и од рецензиите на оние кои го купиле таблетов ветува прилично.
  Единствена мана (евентуално) е тоа што pen-от треба да се полни но еднаш наполнет трае прилично долго.

  Amazon Германија 60 евра.
  Мислам дека вредеше да се ризикува.
  Подетално ќе напишам после 5/6 мај кога треба да ми биде испратен наваму. (фатија нивни празници па наши и така)

  IMG-a506ad820cf59ab50212480fd49d033a-V-01.jpeg
   
  На krisbt, Sukhoi, DaVoRkNe и уште 16 други им се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Го имам HUION Х610 PRO V2. Во поглед bang for buck стварно е Wacom killer, ама сепак ако го сакаш најдоброто од овој вид на хардвер Wacom се сеуште број 1. Иначе со софтверот сум немал проблеми така да мислам дека ќе бидеш задоволен.

  On topic: Logitech Z333, 3.890 денари oд Анхоч

  IMG_20190428_132638.jpg
   
  На igor_igor, DaVoRkNe, ARMac и уште 11 други им се допаѓа ова.
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,486
  12,655
  2 Август 2012
  Машко
  Тука нема дискусија но Wacom еквивалент чини 300 и кусур евра (Wacom Intuos Pro M)
  Сега за сега ме фаќа тиха језа затоа што килеров е 60 евра (акциска цена, сега е 72) и мене ми изгледа too good to be true.

  Од друга страна, во тоа ме разубедуваат написи од корисници на reddit, YouTube.. еве и ти.
  Како што кажав. Ќе видиме.
   
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,642
  2,489
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Чекам рецензија за таблетов, маестро @FLEGMA .
  Бев многу загреан за Wacom пред Нова Година, ама не беше меѓу приоритетите.
  Баш ме интересира овој колку ќе му потпре на Wacom.
   
  Последна промена: 28 Април 2019
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  253
  98
  5 Јуни 2007
  Машко
  На igor_igor и FLEGMA им се допаѓа ова.
 10. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,486
  12,655
  2 Август 2012
  Машко
  Јас неколку пати "тргнав" да купувам Wacom и или го немаше на лагер или ми беше скап, па други приоритети и така.

  Ќе напишам кратко ривју од гледна точка на нуб. Имав земено на заем Wacom intuos draw (мислам дека вака се викаше) и отприлика знам што треба да очекувам.
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 11. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  580
  974
  16 Јануари 2016
  Машко
  Можам јас да се надоврзам со кратко рувју на интуос про околу истите точки од твоето. Иако е Small го иам користено и Medium. Типувам на Wacom да губи у перформанси/можности према цена, но игнорирајќи ја неа победува севкупно.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  3 години работев на Monoprice таблет од 60тина евра, без никаков проблем си работеше во сите апликации и ме служеше одлично, повеќе пари би дал исклучиво за таблет со дисплеј (да можеш директ да црташ на слика) иначе за обичен Wacom не гледам никаква потреба!
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  835
  1,778
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Планирав да ги купам пред некој месец, ама се премислив оти ме нанервираа фејкерските твитери :)
  Ништо страшно, ама ете, инает :)
  Во секој случај што прчитав ривјуа наоколу, доста солидни звучничиња од класата...
   
  На NecrotoX и architect им се допаѓа ова.
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Имаше еден што пишал "I'm never buying Logitech products again" кога дознал за твитерите :D Мене не ми играше тоа улога, дека секако прво ги гледав Z313 па не барав којзнае какви звучки. За парите овие звучат и изгледаат доста добро, јас сум задоволен, а поготово ми прави мерак тркалцето за јачина на звук.

  IMG_20190429_102641.jpg
   
  DaVoRkNe, Трајче Дрварчето и на architect им се допаѓа ова.
 15. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,817
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Не фејка само Logitech :)
   

  Прикачени датотеки:

  • IMG_3843.JPG
   IMG_3843.JPG
   Големина:
   194.9 KB
   Прегледи:
   191
  FLEGMA, NecrotoX и на Lokvan им се допаѓа ова.
 16. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Абе ако е јасно наведено дека е фејк мене не ми пречи, баш му дава добар дизајн. За овие на Philips не знам ама Logitech си имаат на product page-от со болд наведено дека е тоа само декорација.

  Annotation 2019-04-29 135111.png
   
 17. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,611
  1,844
  25 Март 2013
  Машко
  И јас ги имам z333, знаев дека се фејк и ги земав баш поради тоа што супер изгледаат
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,614
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  kakva mizerija...
   
 19. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  Еј не е ова истата работа, за друга намена е ова и не е ова фејкање.
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,817
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  ?
   
 21. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,395
  2,489
  9 Февруари 2011
  Затворена кутија со 1 активен и 1 пасивен драјвер.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Од овде е муабетот btw. Сори за офф

  awXPxjW_700b.jpg
   
  На shifty, Speedster, DaVoRkNe и уште 6 други им се допаѓа ова.
 23. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,817
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Претпоставував дека на тоа мислиш, ама прошол поред пасивен другиот :)
   
 24. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,456
  10,339
  23 oктомври 2012
  Машко
  Па мислам дека по-пасивен неможе да биде... get it? :D
   
  На igor_xxxx, TylerMkD, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  249
  235
  25 Април 2011
  MSI GTX 1060 3GB OC купена од @gOJDO по форумска цена :)

  IMG_20190502_170214.jpg IMG_20190502_171231.jpg IMG_20190502_171239.jpg
   
  На StefAngel, windows8, MasteR_#0 и уште 14 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...