1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Викендов се подновив со Thrustmaster® TX Racing Wheel Leather Edition од Анхоч.

  TMTXRWLE.jpg

  Цена: 64px-empty-wallet-clipart-all-the-gallery-you-need-118707.jpg
   
  На igor_igor, Sukhoi, AlexanderMK и уште 19 други им се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,165
  1,795
  13 Јануари 2014
  Машко
  Со здравје да го возиш. Ако не е тајна, зошто TX а не G29, на пример?
   
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  upload_2019-4-1_12-21-7.png
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Давате по 500 евра за глупости а бирото на кое ви седаат тие скапи играчки ви кошта 500 денари. Кога ќе видам вака фоткава незнам дали да плачам или дали да се радувам.
  п.с. морав да се изјаснам пошто ова не е прв ваков случај, ќутев али више пукнав више неможам :D
   
  На zdravkovskii, damil, tupacan и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  907
  1,567
  20 Јануари 2015
  Машко
  Ex YU намештај е закон, смрт нема, го имав истото биро, старо е едно 30 години, ене го уште е кај мојте у стан, гајле нема. :)
   
  На The_Witch_Hunter и igor_igor им се допаѓа ова.
 6. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  Па генерално е подобар волан TX, поготово FFB-то. Така да кога веќе знам дека има подобро кај нас, ќе ме копкаше зашто не сум го земал тоа. Вака по мирно ќе спијам.

  Oops :blush:. Да ти кажам право на неколку наврати до сега сакав да го сменам, ама не најдов ништо по кеиф и баталив. Не ми е некој приоритет. Освен што грдо изгледа, нит крцка, нит се клати. Нек си тера уште.
   
  goce03, Sharlovski и на fuzzjaw им се допаѓа ова.
 7. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Па да ама тоа ти претставува тебе работна површина на која како што може да видиме не може да се остави ни пенкалце. Не мора да купуваш готово биро, нарачај си ќе ти направат и нема да те кошта многу, ќе биде по твој мерак и со соодветни димензии за просторот каде што сакаш да ти седи компјутерот.
   
  На The_Witch_Hunter и xenon им се допаѓа ова.
 8. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  495
  447
  14 Јануари 2016
  Машко
  setup-ot na @The_Witch_Hunter go gledam kako star mercedes w124, moze ne izgleda ubavo (biroto) ama e500 pod hauba heh.Btw ekstra volance
   
  ven0m, ARMac, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,406
  3,737
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Neotpakovan primerok od anhoch ...
  Cena regularna 7180 severno makedonski denari.
  IMG_20190401_155545.jpg
   
  На igor_igor, Sukhoi, ven0m и уште 12 други им се допаѓа ова.
 10. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  вчера се подновив со...

  [​IMG]


  купена од @xenon :) цена, 32 000 денароси :)
   
  На igor_igor, Sukhoi, Grimriper и уште 20 други им се допаѓа ова.
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Сетапов се вика кога сум во шупа не ме дирај


  [​IMG]

  Нов е мониторот десно, односно стар од пријател. 20" Dell im2030 со ТН панел. Катастрофа е ама за 2000 врши работа.
   
  Последна промена: 17 Април 2019
  На igor_igor, The_Witch_Hunter, Lokvan и уште 13 други им се допаѓа ова.
 12. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  79
  125
  30 Август 2018
  Машко
  Си земав SSD од Anhoch и разликата од SSD до HDD е ден и ноќ.

  [​IMG]
   
  На igor_igor, RagingDemon, filipkir и уште 16 други им се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,184
  6,230
  21 Јануари 2009
  Со здравје да си го користиш.
  [изменето од модератор]
   
  Изменето од модератор: 17 Април 2019
  ven0m, krema, toplel и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,833
  3,948
  5 Јули 2013
  pdt_19753.png.png
  X-Fi Titanium HD , за 100 евра, купена онлајн.
   
  На igor_igor, MasteR_#0, mkd и уште 12 други им се допаѓа ова.
 15. ven0m

  ven0m
  Intern

  6
  13
  17 Декември 2018
  Машко
  msi hulk gaming - 3000 ден.
  amd ryzen 7 2700x 21000 ден.
  aorus geforce gtx 1070ti 8G купена пред 1 год. околу 32000 ден.
  ssd 120gb kingston 2900 ден.
  asrock x470 gaming k4 - 11000 ден.
   

  Прикачени датотеки:

  На igor_igor, MasteR_#0, spiritBreaker и уште 6 други им се допаѓа ова.
 16. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,614
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  сега плати 32k за 1070ti и 3k за 120gb shitstone ssd?
   
  На StalkeR, ven0m, GGTT1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,764
  3,215
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Ако платил 32 000 за 1070 ти, го ограбиле, се наоѓа 1080ти за тие пари...
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,406
  3,737
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Pisal pred edna godina kupeni.
   
  На ven0m му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ven0m

  ven0m
  Intern

  6
  13
  17 Декември 2018
  Машко
  Пред година дена 1070Ti.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,614
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  а ссд-то? :)
   
 21. ven0m

  ven0m
  Intern

  6
  13
  17 Декември 2018
  Машко
  Тоа октомври 2018 мислам беше купено.
   
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,614
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ми те заклале...
   
  На D3N1EL и ven0m им се допаѓа ова.
 23. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  340
  430
  20 Јуни 2012
  Машко
  Alienware 25 Gaming Monitor: AW2518HF -купен од Анхоч, редовна цена. Транзицијата од 2K IPS монитор на овој е малку болна но сепак refresh rate-от e доста кул :)

  Alienware 25 Gaming Monitor: AW2518HF | Dell United States
   
  На igor_igor, MasteR_#0, dzunko и уште 4 други им се допаѓа ова.
 24. Mario Markovski

  Mario Markovski
  Intern

  9
  6
  29 ноември 2018
  Машко
  Od HDD do Intel 480gb m.2 ssd, Ogromnaaaa razlika hahah :):mario:
   
  На MasteR_#0 и NecrotoX им се допаѓа ова.
 25. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  И јас земав ново SSD, 860 EVO од Анхоч, цена ~3800 ден.

  IMG_20190425_203159.jpg
   
  На igor_igor, DaVoRkNe, Трајче Дрварчето и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...