1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. etrox

  etrox
  Gaining Experience

  10
  56
  7 Април 2017
  Машко
  Zowie Ec2-a маус 3.650 ден и Zowie G-sr маус-пад 2.290 ден :) Купени од Анхоч.
  [​IMG]
   
  На FLEGMA, gOJDO, Shutter и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  18
  51
  16 Мај 2012
  Машко
  ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING

  купена од член на форум 35 к


  [​IMG]
   
  На igor_igor, ImTheDude, Molec и уште 16 други им се допаѓа ова.
 3. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  129
  303
  3 Март 2015
  Машко
  860 ево од Анхоч. 4790ден. IMG_20180718_103510_HDR.jpg
   
  На igor_igor, Cistac, Molec и уште 16 други им се допаѓа ова.
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,967
  10,034
  23 Јануари 2008
  Манга
  Да си ебиш спечало...
   
 5. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  129
  303
  3 Март 2015
  Машко
  Чапај дур има
   
 6. bokiscout

  bokiscout
  Practice makes perfect

  1,690
  1,980
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Рамче, 4 гиги кингстон хипер икс блу за 1 200 мкд од @fuzzjaw
  [​IMG]
   
  На igor_igor, FLEGMA, goce03 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. pathfinder

  pathfinder
  Gaining Experience

  42
  78
  1 Февруари 2017
  Последна промена: 20 Јули 2018
  На igor_igor, FLEGMA, Molec и уште 15 други им се допаѓа ова.
 8. Martinj90

  Martinj90
  Intern

  46
  29
  26 Јуни 2016
  Машко
  Монитор: 24GM79G-B LG 15.980
  Куќиште: Sharkoon TG5 Blue 3.990 od Anhoch
  1k.jpg 1m.jpg 2k.jpg 2m.jpg 3k.jpg
   
  На igor_igor, Aleksandar!, Sonic.01 и уште 16 други им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  8,350
  7,971
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^ А рамот дали има LED?
  Инаку fabulous.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,890
  3,902
  5 Јули 2013
  Немогуче, ми ја прочита мислата со придавката, баш мислев да напишам fabulous. :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Martinj90

  Martinj90
  Intern

  46
  29
  26 Јуни 2016
  Машко
  За жал нема али ке си знам за следниот пат.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,967
  10,034
  23 Јануари 2008
  Манга
  Да не стрчат Noctua вентилатори, одземени и неплатени од НЕКСИО... 20180722_214935.jpg
   
  На stefan166, Saso PC, igor_igor и уште 10 други им се допаѓа ова.
 13. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  250
  177
  19 ноември 2013
  Машко
  Нексио - 1890 ден.

  [​IMG]
   
  На stefan166, igor_igor, gokica и уште 9 други им се допаѓа ова.
 14. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  219
  200
  24 Февруари 2016
  Машко
 15. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  еве го 8 години си гази кај мене
  очете ми реч да је овај истиот од тогаш?
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 16. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,967
  10,034
  23 Јануари 2008
  Манга
  Соодветно освежување за новото куќиште, одземени и неплатени од Нексио. 20180725_193141.jpg
   
  На stefan166, Draynor, boro1 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 17. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  250
  177
  19 ноември 2013
  Машко
  Освен некој минимални промени на стандот и пакувањето се друго е исто.
  If it ain't broke, don't fix it. :)
   
  На Martinj90 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,839
  3,366
  5 Декември 2009
  Машко
  Гојдо, дај и за мене земи нешто од Нексио чим не ги плаќаш... :D
   
  На Draynor, mkd, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,046
  4,122
  4 ноември 2013
  Машко
  @gOJDO земај нешто и за мене брате.
   
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,967
  10,034
  23 Јануари 2008
  Манга
  Даваат вересија на постари од 70 години во присуство на двата родитела...
   
  На StalkeR и Ace Lud им се допаѓа ова.
 21. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,088
  11,990
  2 Август 2012
  Машко
  Не си ја барај бељата. Познавам такви..
   
  На mackod и SiPy` им се допаѓа ова.
 22. pathfinder

  pathfinder
  Gaining Experience

  42
  78
  1 Февруари 2017
  igor_igor, Software, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,967
  10,034
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не е проблем, слободно нека одат. Само ако неќат, да знаеш дека ќотек ќе јадат!
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 24. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  860
  1,440
  20 Јануари 2015
  Машко
  Ново неотпакувано Cooler master MasterWatt lite 700w од @Вајкинг цена форумска.
  Mоќно, тивко а буџет напојување.
  Имам уште за фалење ама во наредна прилика :)
   

  Прикачени датотеки:

  На igor_igor, gokica, Chicco69 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. Martinj90

  Martinj90
  Intern

  46
  29
  26 Јуни 2016
  Машко
  изработката е супер кејбл менаџмент исто супер не се мн бучни кулерите е сега јас имам 2 графички внатре за мајнинг и температурите не се баш ниски а ако ја изгаснам едната графичка температурите се ниски.
   
  На incontempt му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...