Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Pane24

  Pane24
  Practice makes perfect

  3,172
  1,950
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  На Banjifiko и igor_igor им се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,694
  3,347
  28 oктомври 2008
  Аман бе човек, ќе ти излезат плускавци од толку копање
   
  На STEFF, steelseries, Krkac и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,262
  2,999
  11 Декември 2008
  Машко
  Со здравје да си ја користиш новата платформа, конечно бидна и плочата.
   
  На Krkac и igor_igor им се допаѓа ова.
 4. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  274
  365
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Logitech G Pro од BestBuy, 129$

  Photo Feb 05, 07 11 43.jpg
   
  На Wasted Cobe, MasteR_#0, AlexanderMK и уште 6 други им се допаѓа ова.
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,933
  2,453
  2 Септември 2012
  Машко
  На Sukhoi, Chicco69, MasteR_#0 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,724
  3,092
  5 Декември 2009
  Машко
  Претпоставувам дека знаеш оти се рифабришд модели...? :)
  Мада сум ги ставал на конфигурации пред 3 години и више, немале мака...

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,933
  2,453
  2 Септември 2012
  Машко
  Незнам, а и не се секирам многу, нека издржи тој колку што има гаранција од 2 години одлично ќе биде. :p
   
  Последна промена: 6 Февруари 2018
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,788
  3,016
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  Не се тие што мислиш дека се.
   
  На StalkeR и igor_igor им се допаѓа ова.
 9. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,262
  2,999
  11 Декември 2008
  Машко
  Ne se refurbished. Pred nekoj den dobiv eden zamenski pod garancija ganc nov so 0 rabotni saati. A ima i refurbished vo anhoch nekoi modeli ama si pisuva deka se takvi.

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
  [​IMG]
   
  Последна промена: 6 Февруари 2018
  Sukhoi, Oktar, StalkeR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,724
  3,092
  5 Декември 2009
  Машко
  Готово чим така.. Јас се помешав со исти такви што беа рефабришд... Ги имаше и во Сет и во Анхоч. Се извињавам. :)
  Онтопик: со здравје да се служи.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
  На olikomerc и igor_igor им се допаѓа ова.
 11. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,813
  5,755
  7 oктомври 2011
  kalfa
  не се извињавај, пишуваат дека се рефабриш само на хдд кај што можеш да провериш, на ни еден друг уред не кажуваат, а сме купуивале многу и од едните и од другите, претерано многу..
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 12. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,724
  3,092
  5 Декември 2009
  Машко
  Не ме држи за збор, мада мислам дека на едни хитачи од Сет, им пишуваше на гаранцијата дека се рифабришд и имаа една година гаранција ако не се лажам.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
 13. Pero

  Pero
  Intern

  28
  11
  28 Декември 2010
  Му бапнав ссд самсунг 850ка на иМек 2011, разликата е неверојатна


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  Martinovski, Bojan87 и на MasteR_#0 им се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  6,410
  5,910
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сега е како ракета.
  Чувство кога за првпат ќе прејдеш од HDD на SSD. :)
   
  На Bojan87 и Pero им се допаѓа ова.
 15. Pero

  Pero
  Intern

  28
  11
  28 Декември 2010
  Не бе имам лаптопи со ссд, бегав од имекот ама сега е брат да ти е кеф


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 16. krema

  krema
  Professor

  6,410
  5,910
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислев дека прв пат мигрираш од хдд на ссд:)
  Како и да е надградбата е одличен чекор.
   
  На Pero му/ѝ се допаѓа ова.
 17. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  209
  218
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
 18. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  973
  1,619
  7 Април 2012
  Машко
  Со мало закаснување и ја да се пофалам со нови делови
  и оваа матична исто земена од Сет но веке ја немаат на листа
  PRIME X370-PRO | Motherboards | ASUS Global
  цените им беа роденденски[​IMG]

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  На igor_igor, gOJDO, Sukhoi и уште 10 други им се допаѓа ова.
 19. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,933
  2,453
  2 Септември 2012
  Машко
  Напојување PSU 500W Gembird Black Box Power и надворешен хард диск Seagate/Maxtor M3 Portable
  2.5" 1TB USB 3.0 за 3.000 мкд заедно или напојувањето 1.200 мкд, а хард дискот 1.800 мкд стари 20 дена купени од Анхоч со по 1 година гаранција, ама дечково премислуење и ајт кај мене. :p

  20180213_212354.jpg


   
  На Chicco69, MasteR_#0, C r e s и уште 4 други им се допаѓа ова.
 20. Maurelie

  Maurelie
  Gaining Experience

  160
  183
  6 Април 2014
  Машко
  HTC VIVE - Купено од Бугарија за 790Еур.

  20180216_155531.jpg 20180216_155712.jpg 20180216_155756.jpg
   
  На igor_igor, VerGer, Ficiani и уште 19 други им се допаѓа ова.
 21. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,694
  3,347
  28 oктомври 2008
 22. Maurelie

  Maurelie
  Gaining Experience

  160
  183
  6 Април 2014
  Машко
  Го поврзуваш со компјутер , инсталираш vive VR и Steam VR, ги калибрираш тракерите и местиш колку простор имаш за играње во собата и забавата почнува :)
   
  На Boldozer и Banjifiko им се допаѓа ова.
 23. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,694
  3,347
  28 oктомври 2008
  Ааа, значи за млади луѓе било...
   
  На SmartGuru, Draynor, Tomashevski.Aleksandar и уште 5 други им се допаѓа ова.
 24. Maurelie

  Maurelie
  Gaining Experience

  160
  183
  6 Април 2014
  Машко
  Од 7 до 77 :)
   
 25. layogenic

  layogenic
  Intern

  4
  0
  4 Јули 2017
  Женско
  Дечки, знам прашањево не ми е за тука, но не знаев каде да прашам. Дали е сеуште отворена/постои продавницата на ТНТ во ГТЦ? Не можам никаква информација да најдам на Гугл, па се надевав некој од вас ќе ми помогне.
  И каде точно се наоѓа, во случај да е отворена?
   

Сподели