Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. martinmilcev

  martinmilcev
  Gaining Experience

  290
  254
  23 oктомври 2015
  Машко
  Затоа што тапаталк е сра*е, затоа.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Synchrony, Pane-G, Harrabed и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Shaolinmk

  Shaolinmk
  Intern

  2
  3
  15 Мај 2016
  Машко
  aj so zdravje da si koristish, ja gi merkav, ama tvoja srekja, nek se ugode!:D
   
  На Sliderr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  680
  545
  27 Јуни 2012
  G.Skill TridentZ 32GB 3000MHz од MemoryC

  Стигна на време за 10тина дена, го монтирав пред една недела, трошоци за царина = 0 :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Sukhoi, Skorp, Costigan_Jr и уште 15 други им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^
  @DarkoG
  Цената во која валута е изразена?
   
 5. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  680
  545
  27 Јуни 2012
  EUR
   
 6. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^
  Честички :)
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,551
  2,338
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  За компјутерски компоненти никогаш немало царина, само ДДВ можеле да наплатат ама гледам дека напишале Gift и вредност $20.
   
  На DarkoG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  680
  545
  27 Јуни 2012
  Така, на тоа и мислев
   
 9. Koen

  Koen
  Gaining Experience

  235
  73
  14 Април 2010
  Машко
  Не знам дали е вистинското место, 2 контролери од Амазон
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На igor_igor, The_Witch_Hunter, ImTheDude и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,033
  24 Март 2009
  Машко
  Компатибилни ли се овие со Рајзен?
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 11. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  И мене ме интересира истото :)
   
 12. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  680
  545
  27 Јуни 2012
  Немам пробано, сигурно се, мислам на самиот сајт од G.Skill пишува дека се. Јас ги возам на мојата конфигурација на i7 6700K додека старите(2x8GB HyperX 2666) ги извадив за конфиргурација(Ryzen 1400) за девојка ми. За компатибилноста најдобро ќе видите дали го има рамот специфицирано во Support секцијата на вашата матична на веб страната од производителот.
   
  Последна промена: 12 Септември 2017
  Harrabed, PC_GAMER и на RagingDemon им се допаѓа ова.
 13. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Gaining Experience

  182
  129
  9 Јануари 2016
  Машко
  Inpower Case-1400 ден, од Белком...баш сега видов дека и во анхоч го имале за 990... received_1670549966288838.jpeg received_1670549969622171.jpeg IMG_20170913_235721.jpg IMG_20170913_224739.jpg

  Sent from my TCL IDOL3 using Tapatalk
   
  На Sukhoi, igor_igor, The_Witch_Hunter и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. Nightingale

  Nightingale
  Gaining Experience

  515
  403
  28 Јануари 2014
  Машко
  Анхоч: Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 WINDFORCE 2X
  Цена: 10,480 ден.
  Апгрејд од HD6770 :)

  [​IMG]
   
  На Sukhoi, Војвода, igor_igor и уште 18 други им се допаѓа ова.
 15. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,419
  10,823
  2 Август 2012
  Машко
  @Necromancer
  Фуче ли SSD-то? На што плоча/контролер го тераш?
   
 16. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,036
  3,316
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Љети! На лаптоп го цепам, i7-6700HQ со 16GB RAM. Перформансите можеби на десктоп би биле подобри, ама одлично е и вака.
   
  На Oktar и FLEGMA им се допаѓа ова.
 17. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Што е ова црвено ружно стакло(пластика) ? Крши таа пластика стави вистинско црно/темно стакло да заличе малку.

  Земи мерка и право правец во стаклара кажи таа и таа димензија зимаш силиконче и право го монтираш. Или можеш да и кажеш они да ти го монтират.
   
  На aleksandar.divitarov и incontempt им се допаѓа ова.
 18. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  680
  545
  27 Јуни 2012
 19. Grimriper

  Grimriper
  Gaining Experience

  53
  83
  23 Април 2015
  Машко
  Student
  Анхоч цена: -5300ден [​IMG]

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На Sukhoi, igor_igor, Krkac и уште 8 други им се допаѓа ова.
 20. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  188
  202
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  [​IMG]
  56 eur од амазон.де
   
  На Sukhoi, igor_igor, SiPy` и уште 9 други им се допаѓа ова.
 21. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  556
  566
  31 oктомври 2011
  Машко
  Како си задоволен? Дали би ги препорачал, и ако да, дали би сакал да ми пратиш линк од кај ги нарача точно? Фала.
   
 22. Koen

  Koen
  Gaining Experience

  235
  73
  14 Април 2010
  Машко
  Супер е контролерот, можеш да си го прилагодиш за сите игри, кастомизација да те заболе глава, има темплејти, квалитетно е изработен, само забележав не е многу за FPS игри како CSGO, Borderlands, Mad Max...каде што се бара брзина на нишанење, тука може да се користи џироскоп, но за разлика од другите контролери ке ти треба и добра мускулна меморија :)
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  Gaining Experience

  437
  217
  29 Март 2011
  На farkizz, Sukhoi, igor_igor и уште 7 други им се допаѓа ова.
 24. Fiend

  Fiend
  Gaining Experience

  32
  68
  31 Јануари 2015
  Машко
  21886933_10203862478919188_81597726_o.jpg

  По 6500 денари се и слушалките е тастатурата, од сетек. Утре останатите делови за компјутер ќе ми стигнат, уште монитор да најдам.
   
  На Sukhoi, goce03, igor_igor и уште 10 други им се допаѓа ова.
 25. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  434
  252
  20 Декември 2015
  Машко
  Со здравје да си ги користиш, од кај нарача делови за ПЦ? и колку чекаш/е?
   
  На Fiend му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели