1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Дај некој бенчмарк кога ќе можеш:)
   
  На Daniel86 и igor_igor им се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,550
  4 ноември 2013
  Машко
  Asus B85M-K купена во Сет по цена од 2999 денари

  [​IMG]

  Intel Pentium G3260 купен во Сет по цена од 3699 денари.

  [​IMG]
   
  На Sukhoi, Krkac, The_Witch_Hunter и уште 16 други им се допаѓа ова.
 3. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  MSI H81M-P33 + Intel Celeron Dual Core G1820 + 4GB Kingston DDR3 1600MHz low profile, земени од член на форумов за 4500 денари.

  msi_h81m-p33_a_0697.jpg

  Монитор Philips 19" исто така земен од член на форумов за 2000 денари.

  Pic_18266190_2440358.jpg
   
  Последна промена: 8 Март 2016
  На Sukhoi, Krkac, The_Witch_Hunter и уште 10 други им се допаѓа ова.
 4. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  831
  280
  18 ноември 2013
  Машко
  Western Digital WD VelociRaptor WD3000HLFS 300GB 10000 RPM

  [​IMG]

  Asus ROG Rampage IV X79
  Не е тестирана дали работи д 5/6 месеци е седена во пакетче. Но пошто немам процесор изгледа другата недела ќе ја тестирам.


  Двете ми се на поклон дадени.

   
  На Sukhoi, Krkac, The_Witch_Hunter и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  700
  1,244
  5 Јануари 2012
  Anhoch 1090 ден.

  [​IMG]
   
  На theMAD, Sukhoi, The_Witch_Hunter и уште 9 други им се допаѓа ова.
 6. Wateva!

  Wateva!
  Gaining Experience

  199
  231
  7 Март 2014
  Машко
  Рикна старото Gembird 330W, па брзопотезно ново монтирав.

  Анхоч, со мал попуст.
  [​IMG]
   
  На Sukhoi, Mar tiN, Krkac и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  [​IMG]
  SETEC
  со попуст
   
  На Sukhoi, Mar tiN, Krkac и уште 14 други им се допаѓа ова.
 8. Gogzy

  Gogzy
  Gaining Experience

  258
  246
  12 Декември 2013
  Машко
  [​IMG]

  730 Watt be quiet! Pure Power L8 CM Modular 80+ Bronze----- Ebay ----- 50€ со 4 години гаранција.
   
  На Sukhoi, Mar tiN, Krkac и уште 15 други им се допаѓа ова.
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,713
  5 Декември 2009
  Машко
  Царина, нешто да не плати плус?
   
 10. Gogzy

  Gogzy
  Gaining Experience

  258
  246
  12 Декември 2013
  Машко
  Пошто во Германија сум ништо...
   
  Krkac, StalkeR и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  [​IMG]
   
  На Sukhoi, The_Witch_Hunter, igoooor7 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 12. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,350
  2,165
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Од каде и колку пари?
   
  На AleksandarCaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  E-shop.gr , 5.9 eur, stigna od atina u solun za nepolni 24 casa.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  805
  746
  27 Април 2010
  Машко
  Уште да ги разбирав и јас можеби ќе нарачав нешто
   
 15. goran.n

  goran.n
  Gaining Experience

  60
  171
  17 oктомври 2013
  Машко
  9000 ден. од nikola-sone .Право мало чудо.Дупло помала од R9 280x,троши
  помалце(120w спрема 270w) a caмо околу 5 fps помалце во игри.
  GV-N960OC-4GD_02_BigProductImage.png.jpg
   
  На theMAD, Krkac, The_Witch_Hunter и уште 15 други им се допаѓа ова.
 16. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  @goran.n Ја имам истата, ѕверска е :).
  Само провери која верзија на биос ја имаш, на почеток вентилаторите без врска забрзуваа, после неколку недели извадија фикс. Ако ти се случува тоа инсталирај го средениот биос од сајтот на GIGABYTE.
   
  На Nikola Sone му/ѝ се допаѓа ова.
 17. goran.n

  goran.n
  Gaining Experience

  60
  171
  17 oктомври 2013
  Машко
  Благодарам за советот.Засега немам никакви проблеми.
   
 18. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  263
  580
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  bolje.jpg Asus B150 D3 1151 socket 6000mkd + i5 6500 14000mkd (незнам кај ми ја снема кутијата xD)
  Razer Blackwidow Tournament 2014 4800mkd
  Наскоро нова графичка :)
   
  Последна промена: 12 Март 2016
  На theMAD, Sukhoi, Krkac и уште 17 други им се допаѓа ова.
 19. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  903
  1,550
  20 Јануари 2015
  Машко
  Монитор Philips 220E купено од @tupacan, цена форумска.
  1.jpg
   
  На Sukhoi, The_Witch_Hunter, igor_igor и уште 7 други им се допаѓа ова.
 20. Govedo

  Govedo
  Gaining Experience

  67
  170
  29 Септември 2015
  Машко
  Filmmaker, Photographer, Graphic Designer
  12834587_10207492742548178_397891142_n.jpg
  Ripjaws X, 2X8GB , Нексио со 5% попуст за ИТ членови :D, уште еден пар треба да земам
   
  На Sukhoi, nik0la_, Necromancer и уште 15 други им се допаѓа ова.
 21. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
  1) Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL15 15-15-35 (F43200C15D032GVK)
  Испазарен од Нексио Компјутори, со соодветен попуст за сува лепота и лепо понашање. :D

  2) WD Caviar Black WD1003FZEX 1TB од форумов, по социјална цена, да имам повеќе простор за даунлоудирање порњави.
   
  На theMAD, Војвода, prichina и уште 8 други им се допаѓа ова.
 22. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Дајте некој ценовник од тие нексио, сајтот им е голтарски
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 23. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Ја на ФБ им пишав да ми пратат ценовник по мејл, прилично брзо го тоа сторија. :)
   
  На Sephiroth му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Govedo

  Govedo
  Gaining Experience

  67
  170
  29 Септември 2015
  Машко
  Filmmaker, Photographer, Graphic Designer
  да да пишај им на ФБ мејл, одма ќе ти пратат :)
   
  На Sephiroth му/ѝ се допаѓа ова.
 25. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  793
  1,654
  23 Мај 2012
  WP_20160317_15_35_22_Pro.jpg
  Од SETEK по малопродажна.
   
  На theMAD, Sukhoi, Necromancer и уште 14 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...