1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што навистина се случува над мојот град!

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од cele_x, 11 Март 2019.

 1. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко

  che,.jpg
  Многумина веруваат дека се работи за интензивно “запрашување” на населението на оваа планета од воздух со биолошки отрови од страна на тајни организации кои се сопственици на политички, па дури и воени институции. Chemtrails-те се задолжителни со влез во НАТО, пропратна појава без исклучок.

  Фактот е дека тоа се специјално модифицирани, непознати, нерегистрирани авиони кои летаат на голема надморска височина и кои , пред сè, на ниту една воздушна служба не даваат отчет – затоа што се на војската.

  Хемискиот состав на овие агенси дејствуваат на штета на човечкото тело и имунолошкиот систем. Населението е поболно, послабо, ја убива можноста за дејствување и активирање на способноста на размислување и револт против манипулацијата. Покрај тоа, фармацевтската индустрија си го зима својот дел .

  Сето ова е дозволено од страна на многу луѓе кои не се заинтересирани за ништо и сè е одобрено од страна на политичките тела кои ние самите ги избравме .
   
 2. krema

  krema
  Professor

  9,868
  9,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се` ова со амин на масонска ложа.
   
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  678
  651
  2 Јануари 2015
  Машко
  Миленко ти ли си?

  Ја спуштаат температурата намерно... да не пореметат.

  [​IMG]
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,307
  3,612
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ne e samo mojot/vasiot grad.
  Neboto e na cela Mkd i ostanati svet.
   
 5. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  contrailscience.com_skitch_1549782_20120720_174527.jpg
  chem.jpg
  ентериерот на авионите...

  Хемискиот состав на Chemtrails

  Одамна една поголема група на луѓе ги следи овие небесни активности, зема примероци од овие траги и според наодите од некои приватни лаборатории, во нив се наоѓаат различни биолошки и патогени агенси, од микроорганизми па сѐ до одредени метали како што се соли на бариум и алуминиумските честички со микронски димензии.

  Досега во овие хемиски траги се пронајдени следниве агенси:

  1. Pseudomonas Aeruginosa – бактерија која го напаѓа главно респираторниот систем на човекот
  2. Pseudomonas fluorescens – предизвикува инфекции на крвта и респираторниот систем
  3. Serratia marcescens – пневмонија, воспаление на мозокот, воспаление на срцевиот мускул
  4. Mycoplasma fermentes incognitus – видови патогени микроорганизми за кои се претпоставува дека се био – инженерирани во американските воени лаборатории, и која беше пронајдена кај 45% од американските војници кои страдаат од т.н. голфски синдром.
  5. Streptomyces и други видови на габички
  6. Некои видови на квасец
  7. Одредени бактерии, кои содржат специфични ензими кои се способни да го менуваат човечкиот ген
  8. Соли на бариум
  9. Алуминиум – честички со микронска големина (интересно е дека луѓето кои страдаат од Alchajmerovа болест имаат поголема количина на алуминиум во мозокот)
  10. Етилен дибромид (дибромоетан) C2H4Br2 – канцероген додаток за гориво и инсектицид, мириса на хлороформ; причинител на депресија на ЦНС, белодробен едем и ја надразнува слузницата на респираторниот тракт – се чини дека тој е причина на карактеристичната кашлица (“kemtrejl кашлица”) која се јавува кај луѓето по прскање на одредени области
  11. Дехидрирани човечки црвени и бели крвни клетки (еритроцити и леукоцити)
  12. Фиброзни филаменти (задача им е да на одредените микроорганизми кои се наоѓаат во оваа хемиска смеса им обезбедат живи да стигнат до земјата, бидејќи нормалните атмосферски услови би ги уништиле. Така што на подрачјата на запрашување можат да се најдат фиброзни конци слични на пајажината, кои се многу токсични).
  13. Вирусите и прионите не се официјално потврдени, за нивното присуство може само да се шпекулира.

  7Како и да е, кратко време по прскањето многу луѓе во погодените области се разболувале, за време на истражувањето, од различни респираторни заболувања и болести слични на грипот. Сето ова е придружено со зголемена смртност кај постарите лица и децата. Исто така кај населението се јавува и една општа летаргија и други симптоми на болести на нервниот систем.

  Беше забележано дека областите кои редовно се прскаат стануваат сушни и тоа ги наведе многумина да заклучат дека тука се работи за модификација на климата. Но, сепак се чини дека предизвикувањето суша е само еден од несаканите ефекти на хемиските траги.
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,141
  7,042
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Отсекогаш имало една „дупка“ во оваа теорија на заговор. Ако се прска секаде со тие „chemtrails“, тогаш тоа го дишат и тие што прскаат, нивни деца, роднини и пријатели.

  Освен ако не еволуирале чкрги, ама ќе приметевме ако се шетаа со аквариум на глава.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,119
  588
  2 ноември 2012
  параноја засадена од страна на медиумите за прегледи и пари.
  можеби и земјата е рамна којзнае не сум ја видел лично од вселената
   
  igor_igor, borcep и на damil им се допаѓа ова.
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  678
  651
  2 Јануари 2015
  Машко
  Немојте бе вака, стари луѓе читаат шосле ќе се јавуваат по утрински емисии....

  There are several photos that crop up on a daily basis on Facebook chemtrail groups with descriptions like "Chemtrail Plane Interior". These are almost all photos of pre-production test aircraft which are fitted with ballast barrels, although there are a few that are interiors of firefighting planes. I'll try to make this post be a comprehensive explanation of all the photos. Let me know if I miss any. And if you see some chemtrail promoters using this photos in error, then please let them know.


  Debunked: Chemtrail Plane Interior (Ballast Barrels)


  Истава слика ја има.
   
  На lumixoid и smole им се допаѓа ова.
 9. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  440
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Не пишувам долго време ама за ова не можев да се воздржам...замолувам некој од аминистрација да удри еден перманент бан за авторов на темава
   
  lumixoid, damil и на crash им се допаѓа ова.
 10. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  Аман бе друже одма на каменување , барем да пишеше нешто пред да испукаш куршум:). Јас не го измислив ова, на гугл има милион сајтови и статии во врска со Chemtrails. Еве го линкот со целата статија од каде што ми се извадоците од постовите во темава.
  Факт - небото секојдневно ни е преплавено со авиони кои испуштаат гасови кои и по неколку часа откако авионот е поминат стојат развлечени по целото небо.
  Сакав да прочитам различни мислења во врска со оваа појава, ако знаеш нешто пиши. Јас не знам, очигледно сум налетал на дезинформации па ете сум се нашол во заблуда.
  линкот:
  Балканот под ударот на Chemtrails – нѐ прскаат како комарци, а сите медиуми молчат за тоа!
   
  Последна промена: 14 Март 2019
 11. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,725
  3,167
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Освен квази портал, шо мене ми изгледа на кликбејт и фејк њуз, имаш друг порелевантен линк од релевантен извор да го потврдиш ова шо е наведено во линкот? Пошто таму нема ништо, односно само рекла казала муабет.
   
 13. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  https://www.magazin.mk/шефот-на-фби-пред-својата-смрт-откри-ст/
  Да беше се толку добронамерно искрено светот ќе живееше во благосостојба. Каде што има сила нема правдина.
  И јас кога би бил очевидец и да ја знам вистината никој и не би ми верувал , впрочем (кој сум јас) нели :).
   
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,725
  3,167
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Извини целе, но пак не гледам извор кон некој друг покредибилен извор, нити па автор на артиклот. Не се карам само сакам да ми пратиш линк пример од кредибилен руски сајт/весник шо го објавил тоа за путин, или од американски/англиски весник/портал за вторава вест. Без извор, без автор, без екстерен линк македонскиве портали ми се фејк њуз и само рекла казала.
   
  На Ceco и goce03 им се допаѓа ова.
 15. damil

  damil
  On your way to fame

  678
  651
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ја мислев дека ИТ заедницава е барем поотпорна на вакви вести.... али не е ни чудо што 349 луѓе имаа пишано "Го сакам КАМ во поштенско сандаче" изгледа толку ни е акалот.

  Што е следно, тема за рамна земја ?
   
  На Oktar, Ceco, mdeni и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  339
  471
  2 Септември 2012
  Машко
  A што ти зарем мислиш дека земјата е округла? :)
  Нормално дека е шала, damil немој да го сватиш ова како иницијатива за саркастични препукувања.
  Темава е офтопик но веројатно и не е за на ит - форум гледам дека на многумина им е јасно се, па нема за што да се дискутира.
  Молам администрација да ја избрише темава и се извинувам на сите што беа испровоцирани да пишат саркастични постови наместо нешто во што и самите се убедени
   
  Последна промена: 23 Мај 2019
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  3,508
 2. Taurus
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,511
 3. Taurus
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  4,482
 4. D3N1EL
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,350
 5. viksa86
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  16,462
Вчитување...

Сподели

Вчитување...