1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Што навистина се случува над мојот град!

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од cele_x, 11 Март 2019.

1. cele_x

cele_x
    Gaining Experience

348
    479
    2 Септември 2012
    Машко

che,.jpg
    Многумина веруваат дека се работи за интензивно “запрашување” на населението на оваа планета од воздух со биолошки отрови од страна на тајни организации кои се сопственици на политички, па дури и воени институции. Chemtrails-те се задолжителни со влез во НАТО, пропратна појава без исклучок.

Фактот е дека тоа се специјално модифицирани, непознати, нерегистрирани авиони кои летаат на голема надморска височина и кои , пред сè, на ниту една воздушна служба не даваат отчет – затоа што се на војската.

Хемискиот состав на овие агенси дејствуваат на штета на човечкото тело и имунолошкиот систем. Населението е поболно, послабо, ја убива можноста за дејствување и активирање на способноста на размислување и револт против манипулацијата. Покрај тоа, фармацевтската индустрија си го зима својот дел .

Сето ова е дозволено од страна на многу луѓе кои не се заинтересирани за ништо и сè е одобрено од страна на политичките тела кои ние самите ги избравме .

2. krema

krema
    Professor

9,488
    9,186
    24 Јуни 2009
    Машко
    Се` ова со амин на масонска ложа.

3. damil

damil
    On your way to fame

641
    595
    2 Јануари 2015
    Машко
    Миленко ти ли си?

Ја спуштаат температурата намерно... да не пореметат.

4. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,279
    3,389
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Ne e samo mojot/vasiot grad.
    Neboto e na cela Mkd i ostanati svet.

5. cele_x

cele_x
    Gaining Experience

348
    479
    2 Септември 2012
    Машко
    contrailscience.com_skitch_1549782_20120720_174527.jpg
    chem.jpg
    ентериерот на авионите...

Хемискиот состав на Chemtrails

Одамна една поголема група на луѓе ги следи овие небесни активности, зема примероци од овие траги и според наодите од некои приватни лаборатории, во нив се наоѓаат различни биолошки и патогени агенси, од микроорганизми па сѐ до одредени метали како што се соли на бариум и алуминиумските честички со микронски димензии.

Досега во овие хемиски траги се пронајдени следниве агенси:

1. Pseudomonas Aeruginosa – бактерија која го напаѓа главно респираторниот систем на човекот
    2. Pseudomonas fluorescens – предизвикува инфекции на крвта и респираторниот систем
    3. Serratia marcescens – пневмонија, воспаление на мозокот, воспаление на срцевиот мускул
    4. Mycoplasma fermentes incognitus – видови патогени микроорганизми за кои се претпоставува дека се био – инженерирани во американските воени лаборатории, и која беше пронајдена кај 45% од американските војници кои страдаат од т.н. голфски синдром.
    5. Streptomyces и други видови на габички
    6. Некои видови на квасец
    7. Одредени бактерии, кои содржат специфични ензими кои се способни да го менуваат човечкиот ген
    8. Соли на бариум
    9. Алуминиум – честички со микронска големина (интересно е дека луѓето кои страдаат од Alchajmerovа болест имаат поголема количина на алуминиум во мозокот)
    10. Етилен дибромид (дибромоетан) C2H4Br2 – канцероген додаток за гориво и инсектицид, мириса на хлороформ; причинител на депресија на ЦНС, белодробен едем и ја надразнува слузницата на респираторниот тракт – се чини дека тој е причина на карактеристичната кашлица (“kemtrejl кашлица”) која се јавува кај луѓето по прскање на одредени области
    11. Дехидрирани човечки црвени и бели крвни клетки (еритроцити и леукоцити)
    12. Фиброзни филаменти (задача им е да на одредените микроорганизми кои се наоѓаат во оваа хемиска смеса им обезбедат живи да стигнат до земјата, бидејќи нормалните атмосферски услови би ги уништиле. Така што на подрачјата на запрашување можат да се најдат фиброзни конци слични на пајажината, кои се многу токсични).
    13. Вирусите и прионите не се официјално потврдени, за нивното присуство може само да се шпекулира.

7Како и да е, кратко време по прскањето многу луѓе во погодените области се разболувале, за време на истражувањето, од различни респираторни заболувања и болести слични на грипот. Сето ова е придружено со зголемена смртност кај постарите лица и децата. Исто така кај населението се јавува и една општа летаргија и други симптоми на болести на нервниот систем.

Беше забележано дека областите кои редовно се прскаат стануваат сушни и тоа ги наведе многумина да заклучат дека тука се работи за модификација на климата. Но, сепак се чини дека предизвикувањето суша е само еден од несаканите ефекти на хемиските траги.

6. ARMac

ARMac
    Орган

5,988
    6,754
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Отсекогаш имало една „дупка“ во оваа теорија на заговор. Ако се прска секаде со тие „chemtrails“, тогаш тоа го дишат и тие што прскаат, нивни деца, роднини и пријатели.

Освен ако не еволуирале чкрги, ама ќе приметевме ако се шетаа со аквариум на глава.

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Boldozer

Boldozer
    On your way to fame

1,142
    558
    2 ноември 2012
    параноја засадена од страна на медиумите за прегледи и пари.
    можеби и земјата е рамна којзнае не сум ја видел лично од вселената

igor_igor, borcep и на damil им се допаѓа ова.
  8. damil

damil
    On your way to fame

641
    595
    2 Јануари 2015
    Машко
    Немојте бе вака, стари луѓе читаат шосле ќе се јавуваат по утрински емисии....

There are several photos that crop up on a daily basis on Facebook chemtrail groups with descriptions like "Chemtrail Plane Interior". These are almost all photos of pre-production test aircraft which are fitted with ballast barrels, although there are a few that are interiors of firefighting planes. I'll try to make this post be a comprehensive explanation of all the photos. Let me know if I miss any. And if you see some chemtrail promoters using this photos in error, then please let them know.

Debunked: Chemtrail Plane Interior (Ballast Barrels)

Истава слика ја има.

На lumixoid и smole им се допаѓа ова.
  9. PilGriM

PilGriM
    Gaining Experience

1,508
    427
    18 oктомври 2008
    Машко
    Developer
    Не пишувам долго време ама за ова не можев да се воздржам...замолувам некој од аминистрација да удри еден перманент бан за авторов на темава

lumixoid, damil и на crash им се допаѓа ова.
  10. cele_x

cele_x
    Gaining Experience

348
    479
    2 Септември 2012
    Машко
    Аман бе друже одма на каменување , барем да пишеше нешто пред да испукаш куршум:). Јас не го измислив ова, на гугл има милион сајтови и статии во врска со Chemtrails. Еве го линкот со целата статија од каде што ми се извадоците од постовите во темава.
    Факт - небото секојдневно ни е преплавено со авиони кои испуштаат гасови кои и по неколку часа откако авионот е поминат стојат развлечени по целото небо.
    Сакав да прочитам различни мислења во врска со оваа појава, ако знаеш нешто пиши. Јас не знам, очигледно сум налетал на дезинформации па ете сум се нашол во заблуда.
    линкот:
    Балканот под ударот на Chemtrails – нѐ прскаат како комарци, а сите медиуми молчат за тоа!

Последна промена: 14 Март 2019
  11. cele_x

cele_x
    Gaining Experience

348
    479
    2 Септември 2012
    Машко
  12. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,689
    3,070
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    Освен квази портал, шо мене ми изгледа на кликбејт и фејк њуз, имаш друг порелевантен линк од релевантен извор да го потврдиш ова шо е наведено во линкот? Пошто таму нема ништо, односно само рекла казала муабет.

13. cele_x

cele_x
    Gaining Experience

348
    479
    2 Септември 2012
    Машко
    https://www.magazin.mk/шефот-на-фби-пред-својата-смрт-откри-ст/
    Да беше се толку добронамерно искрено светот ќе живееше во благосостојба. Каде што има сила нема правдина.
    И јас кога би бил очевидец и да ја знам вистината никој и не би ми верувал , впрочем (кој сум јас) нели :).

14. spiritBreaker

spiritBreaker
    Unstoppable

2,689
    3,070
    27 oктомври 2015
    Машко
    g4m3R
    Извини целе, но пак не гледам извор кон некој друг покредибилен извор, нити па автор на артиклот. Не се карам само сакам да ми пратиш линк пример од кредибилен руски сајт/весник шо го објавил тоа за путин, или од американски/англиски весник/портал за вторава вест. Без извор, без автор, без екстерен линк македонскиве портали ми се фејк њуз и само рекла казала.

На Ceco и goce03 им се допаѓа ова.
  15. damil

damil
    On your way to fame

641
    595
    2 Јануари 2015
    Машко
    Ја мислев дека ИТ заедницава е барем поотпорна на вакви вести.... али не е ни чудо што 349 луѓе имаа пишано "Го сакам КАМ во поштенско сандаче" изгледа толку ни е акалот.

Што е следно, тема за рамна земја ?

На Oktar, Ceco, mdeni и уште 2 други им се допаѓа ова.
  16. cele_x

cele_x
    Gaining Experience

348
    479
    2 Септември 2012
    Машко
    A што ти зарем мислиш дека земјата е округла? :)
    Нормално дека е шала, damil немој да го сватиш ова како иницијатива за саркастични препукувања.
    Темава е офтопик но веројатно и не е за на ит - форум гледам дека на многумина им е јасно се, па нема за што да се дискутира.
    Молам администрација да ја избрише темава и се извинувам на сите што беа испровоцирани да пишат саркастични постови наместо нешто во што и самите се убедени

Последна промена: 23 Мај 2019
Слични теми
  1. Taurus
    Одговори:
    22
    Прегледи:
    3,477
  2. Taurus
    Одговори:
    13
    Прегледи:
    2,496