• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што мислите за новиот дизајн на Facebook?

Новиот дизајн на FB...

 • Многу ми се допаѓа...

  Гласови: 8 22.2%
 • Просечен е...

  Гласови: 19 52.8%
 • Премногу е сложен..

  Гласови: 1 2.8%
 • За никаде, стариот е подобар...

  Гласови: 8 22.2%

 • Вкупно гласале
  36

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас сум уште на стариот, а го пробав и овој, ама кратко...
Во тој момент ми беше сложен, па затоа се вратив :) А можеби треба само кратко прилагодување...

EDIT: Еве сега се префрлив пак на новиот и малце подетално го разгледав...
Заклучок: Ми се допаѓа :D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Добар е.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
nekako ne mi e pregleden...
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
126
122
Битола
Претходниот беше катастрофа.. она сите апликации, сакал нејќел ти се лоадираат на една страна која НЕ можиш да ја заобиколиш - а јас НЕ ни сакам да видам шо апликации има некој корисниот, туку инфо, фотки итн.

Новиот е далеку посреден, воопшто не е сложен (нормално треба да се проработи) и дава пристап до одреден секции за еден профил без да се замараш со 90% од остатокот од профилот. Значи, во споредба со претходниот, предобар е.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Претходниот беше катастрофа.. она сите апликации, сакал нејќел ти се лоадираат на една страна која НЕ можиш да ја заобиколиш - а јас НЕ ни сакам да видам шо апликации има некој корисниот, туку инфо, фотки итн.

Новиот е далеку посреден, воопшто не е сложен (нормално треба да се проработи) и дава пристап до одреден секции за еден профил без да се замараш со 90% од остатокот од профилот. Значи, во споредба со претходниот, предобар е.
Same here.
На стариот знаеше да ми ја кочи Мозилата. Сега нема гајле.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Подобар е од стариот во секој случај со поделбата на секции , тоа е во главно променето од порано , инаку ми се допаѓа дизајнот е симплистички и практичен.
 

domenica

Intern
15 септември 2008
11
0
Не знам колку е попрактичен, ама не ми се допаѓа ама ич. Се пишав на петиција барем да остават го корисиме стариот-по желба
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас немам никакви проблеми со закочување и слично... И се навикнав на новиот и подобар ми е од стариот :)
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Не ми се свиѓа, стариот дали дека повеќе го користев па ми беше пофункционален и малку попрегледен.... Овој и некако понашминкан ми е.

А изгледа се е зашто неќам промени од ваков тип. :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,947
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно