• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што мислите за KGB Archiver?

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Одлична компресија има. Го користев едно време... Сепак си го користам стандардно WinRar за се.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Не го имам користено лично, но колку што знам, "одличната компресија" може да ти прави проблеми, како на пример губење податоци итн.
Јас си користам 7-zip.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
И јас си користам IZArc, и сум многу задоволен од неговата работа, инаку имам инсталирано и WinRar:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,721
Мислења
856,059
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно