Што мислите за Goliath XD 880 конфигурациите на Анхоч?

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Дали вредат за парите со оглед на 3 годишната целосна гаранција, сертификатот за Windows 7 и останатите придобивки?

http://www.anhoch.com/ponuda/cenovnici/
http://www.anhoch.com/ponuda/sistemi/dobivka.asp

Што мислите?
За тие пари можеш да земеш подобра конфигурација.
Ете,контактирај го гОЈДО,он се бави со тоа.

п.с. да ми извиниш на изразов - ама да им се мочам у сертификатите.според мене ти треба машина што ќе ја врши работата,а не сертификати кои наводно му овозможуваат на корисникот стабилна работа итн итн...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,441
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Goliath XD 880 Конфигурацијата е следна:
CPU Core Duo E2220 2.4GHz 2MB
Memory 2 GB DDR3
HDD 500 GB SATA 2
Optical Device Dual Layer DVD RW writer
Card Reader Card reader All in one
Graphic System Ge Force 9500 GT 1 GB DDR2 HDTV/2x DVI PCI-Ex16


Кошта 32500 денари е без монитор.
Според мене тоа е под-просечна конфигурација, погодна за канцелариска работа, сурфање, глеање филмови, слушање музика.

Е сеа, за истите тие пари, пред две недели јас ти понудив нешто што е поквалитетно и неколку пати побрзо. Но за твоите пари, ти си знаеш најдобро.
 

Shizique

Intern
28 октомври 2009
7
0
Претпоставував дека е таква ситуацијата, напумпани цени во замена за гаранција и сертификат, али ај си реков да проверам што мислења има на форумов.

@gOJDO
Те имам на ум за конфигурацијата што ми ја понуди, уште немам купено ништо пошто ми излегоа некои “непредвидени“ трошоци и отидоа парите за компјутерот.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,356
16,441
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Не знам што е тој сертификат, меѓутоа деловите кои јас ти ги понудив се поквалитетни од оние кои ги има во XD 880. А за гаранција имаат и моите делови и тоа не на комплет, туку секој дел поединично, во случај утре да се одлучиш да смениш некоја компонента.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,748
3,639
Претерани им се цените на Goliath конфигурациите. Подобро ако земаш од анхоч, земи си дел по дел и нека ти го склопат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,028
Мислења
870,496
Членови
30,365
Најнов член
Meri2310
На врв Дно