• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што мислете дали Dota Allstars ке влезе во WCG ???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Што е вашето мислење ???
Дали Dota Allstars ке влезе во World Ciber Games ??? оти гледам на нивната страна имаше едно што пишеше во врска со тоа!!!

:guns3:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Едно мое мислење: Нема, незнам зошто, можеби поради WarCraft или WoW....
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
334
ма нека влезе! јас ќе ја претставуам Македонија!! првак у дота! :D
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
чекај мислам дека секоја година има WCG македонија квалификации.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Mismal deka ke vleze....mada ima golema konkurencija WOW i tako dalje
Малце глупо ќе биде да влезе WoW...во што ќе се такмичат? Арена? Прогрес на реид? За арена треба да им ги ископираат карактерите на посебен сервер па на тој да се логираат за време на такмичењето и да бидат врзани да играат 5v5 и блаблаблабла..некако потешко изводливо јас мислам дека е WoW за разлика од Dota каде што знаеме што и како оди...
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
126
122
Битола
Elektrikz, нема ништо да ископираат. За официјални WoW турнири, натпреварувањето е Арена. Најчесто 5на5 а поретко и 3на3. Се крева посебен локален сервер, сите добиваат еднаква опрема, т.е. најјаката која е моментално достапна во смисла на PvP (сезона 3? не следам последно време :p). Користење на адони е исто забрането, сите играат на дефолт UI.
А инаку WoW зема се поголем замав на е-спорт сцената последните ~2 години, па нема да биде чудо ако го заземе местото на WC3 во поголеми турнири и лиги.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Не се согласувам...не е избалансирано така да се такмичат,сите подеднакво исти со иста опрема...Тоа значи дека можеме јас ти и уште 3ца да се собереме и да отидеме и со малку среќа при играњето (crits,dodges,blocks) да освоиме прво место...
Не е избалансирано...спореди со CS...сите ја знаат играчката али не се сите еднакво добри... во WoW нема нешто посебно за да тепаш...само да ја знаеш класата што ја играш и со full season 4 можеш да газиш...
 

ThundeR

Gaining Experience
7 октомври 2009
240
54
Скопје
дота се додека се игра преку Warcraft TFT нема да биде на WCG
од едноставна причина Blizzard не ја признава мапата и затоа неможе да се игра :plachko2:

последниве недели IceFrog прави договори со Valve така да каде да е Дота ќе биде на друга платформа и тогаш признаена како посебна игра ќе биде во листата на игри за WCG...

а додека оваа година во Македонија се одржуваат квалификации за WCG но само за кантер!:isplashen:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно