1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што ли е сега ова???

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од Mo3oK4e, 8 Февруари 2010.

 1. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Си седев на компјутерот и одеднаш ми се појави балонче со овој текст " windows low memory"
  Што ли е сега ова?? Дали е нешто лошо??
  Поздрав..
   
 2. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Би требало да е порака дека немаш доволно виртуелна меморија. Колку рам имаш?
   
 3. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
 4. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  819
  324
  28 oктомври 2007
  My Computer desen klik,properties,advanced,najgornata opcija settings,advanced,change i na custom size stavi 384 a ispod nego 768 i stisni na set.
   
 5. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009

  Ти Благодарам...:bravo:
   

Сподели

Вчитување...