1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што кулер или матична може да се стави?

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Garfield', 6 oктомври 2019.

 1. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  236
  218
  25 Април 2011
  Немора да е Threadripper, може и Epyc. За секој случај да не затреба некое јадро плус.
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,787
  11,813
  23 Јануари 2008
  Манга
  рузен из тредрипер, рид абаут ит он гугл анд донт аск тривијал квешчнс хијр.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...