• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што грицкате / пиете пред PC?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ket Bejb

Intern
17 јуни 2008
96
1
Навали народеееее :p
ја вака љубам да си пијам капучино пред компјутер и овавезно мооора да си иам троа благце (без разлика какво), па понекад и ф'стаци - ОБОЖАВАМ Ф'СТАЦИ и кикиритки :D

Некој можеби грицка нокти или сл? Кубе коса? :D:p хахаха
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Кога седам пред ПЦ јадам смоки(Смоки),а пиам сок.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Смоки .... и понекогаш сладолед придружено со сок
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
па зависи

во рани утрински часови
обично сладолед (фрижидерот е до мене одма)
јаболка или некое друго овошје

после 9-10 кд стану сок (Кока кола друго не пијам може и Швепс) и сончоглед :)
покасно може нешто блашко или сладолед па пошто сам на 3ти спрат на куќи а кров е над мене и горестине су
после од 6-7 пиво кикирики или нешто што иде сас пиво

и касно навечер после 2-3 па нешто благачко
обично палачинке :D
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Навали народеееее :p
ја вака љубам да си пијам капучино пред компјутер и овавезно мооора да си иам троа благце (без разлика какво), па понекад и ф'стаци - ОБОЖАВАМ Ф'СТАЦИ и кикиритки :D

Некој можеби грицка нокти или сл? Кубе коса? :D:p хахаха
me to....obozavam nes kafe ali ne mateno so masinka tuku rucno :D i resana...mmmmm i so toa i KOKA KOLA...ludilo....inaku jadam doruckuvam veceram na kompjuter ponekad i rucam...hahahahaha......

a inku skupa zanimacija za pred kompjuter si nasla F'STACI :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
Кафе (најмногу), сок (тука некаде и тоа), грицки (ако ми текне).
Не пушам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Ket Bejb

Intern
17 јуни 2008
96
1
me to....obozavam nes kafe ali ne mateno so masinka tuku rucno :D i resana...mmmmm i so toa i KOKA KOLA...ludilo....inaku jadam doruckuvam veceram na kompjuter ponekad i rucam...hahahahaha......

a inku skupa zanimacija za pred kompjuter si nasla F'STACI :D

Хехе YUP скупа занимација, али што да правам кога КАМ маркет ми е до г'з :p и си зеам од таму по една 200 грамска кесичка (т.е. мамичка ми е срце, редовно кога иам за учење или висам мн време пред PC, ќе ме изненади со ф'стаци :):) пошто знае дека ги обожавам, и увек кога зема плата ми купува хехе мн си ја сакам мамичка)
А за ресани, ќути не збори, преѓеска си ги докрајчив тие и за жал немам веќе ништо благце за вечерва :( па се пумпам со капучино ;)
и то
BTW, mac-ufs - мој тип на човек ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

Ket Bejb

Intern
17 јуни 2008
96
1
Пак јас со моите појаснувања :p
кај нас дома на јадење не се штеди, иако ни јас не сум ништо поарна во поглед на финансии, така да... енд оф стори
BTW и мајка ми оди на работа, али ова зборев за кога е дома :p хехе муабетов турли тава ни стана

ајде back 2 topic
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Микс од најразлично суво овошје...
чат пат смоки оригинал...
Густи сокови, ice /nice/ tea, а од газираните Струмка Д Бест :spienje:...
Благо Не Благодарам, а сладолед еден во цела година, ни го мразам ни го сакам...

btw to much diminutive in this thread... & I don't now how to deal with it... :chudenje:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Во зима - чај, во лето - шарпланинска вода, нема подобра.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
никогаш не јадам и/или грицкам пред компјутер, иначе за пиење кафе во изобилие, во летниве денови и кисела вода и цигари се разбира со кафето.
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Кикирики, смоки/ цедевита, фанта/ медени срца, ресана/ банани, киви, уште малце и грозје :))

Потпис:
трудна жена :LOL::LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,509
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно