• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што е Windows Vista Black Edition

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cornel

Intern
24 октомври 2007
48
0
Некаде по интернетов наидов на поимот Windows Vista Black Edition!? На официјалната страница на microsoft нема ништо за ова издание. Може ли некој да ми каже за што поточно се работи.
 
Да де, на пример сеа јас ке направам модифицирана Виста, и одма сите ке се нафрлите, кракер, ѓубре ставал у Вистата и сл. Некои луѓе само сакаат да помогнат. Ако има штеточини, антивирусот одма ке ги фати.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
@Revan detection of potentially unwanted applications - ovozmozuva detektiranje na stetnicite koisto gi nema vo bazata na antivirusniot program.
Odnosno antivirusot ( barem podobrite ) ke go fatat virusot, trojanecot i slicno iako go nema vo bazata kako vo primerot ako e privatna verzija od nekoj vid na stetnik.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Некои антивируси, од подобрите како Касперски (само го наведов, не почнувајте борба кој е подобар), детектира сомнителни акции на програмите.
Еве пред некој ден ставив конвертер кој вика дека има вискоко ниво на ризичност според неговите постапки, и кога го учлучив, конвертерот пробада активира keylogger и да направи screenshot. Касперски ги детектираше обидите и ме праша што да правам.

Од тогаш, само од Softpedia симнување.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,206
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно