• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што е со стрелките на Мозила?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zoki-41

Intern
22 април 2007
26
0
Ve molam za odgovor sto e problemot koga na M0zilla Firefox ne rabotat strelkite za napred i nazad (ne pozelenuvaat nikako) ako znae nekoj neka pomogne . Siguren sum deka ova e nesto mnogu prosto ama jas neznam i doega sum nemal vakov slucaj.
Pozdrav
Zoran
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Ако мислиш на лизгачите од страна, мислам дека во mozillа не работи, само во internet explorer
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Мислам дека мислеше на копчињата за одење напред или назад една страна. Ако се е во ред со Фајрфокс тие копчиња треба да се зелени и треба да работаат за да се вратиш на претходната веб страница или на наредната. Овие копчиња кај мене се случило да не реагираат кога веб страницата не реагира и не може да се отвоеи, односно кога Фајрфокс е во статус Loading page........ Во овој случај стрелките се сиви и не може да се кликне на нив. Само рестарт на Фајрфоксот или Стоп и внесуваш друга адреса и проблемот го нема веќе.
@zoki-41 ако постојано имаш проблем со овие опции за Back и Forward можеби е најдобро да го преинсталираш Фајрфокс. :bravo:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Ve molam za odgovor sto e problemot koga na M0zilla Firefox ne rabotat strelkite za napred i nazad (ne pozelenuvaat nikako) ako znae nekoj neka pomogne . Siguren sum deka ova e nesto mnogu prosto ama jas neznam i doega sum nemal vakov slucaj.
Pozdrav
Zoran
Го работеше порано без вакви проблеми?
Ако е така пробај да го старуваш во Safe Mode. Ако се нешто како некои додатоци или глупости да ги прават овие работи ќе проработи. Ако не преинсталирај го.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

zoki-41

Intern
22 април 2007
26
0
problemot ne bese kaj mene prasuvav za eden drugar sega ke probam so preinstaliranje pa ako ne biva ke se javam povtorno.blagodarnost do site sto se javija so svoj sovet
pozdrav
 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Druze dali gi otvaras stranite vo New Tab.Ili od eden tab celo vreme surfas.Ako gi otvaras kako new tab togas ne rabotat strelkite.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

zoki-41

Intern
22 април 2007
26
0
ne be luge ne biva nikako sto moze da bide rabotava i go apdejtirav i go reinstalirav (najnovata verzija na Mozillata) i nejke
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Види да не е ншто низ регистрите. Исчисти ги со некој софтвер како Registry Mechanic или Registry Cleaner. Прво одинсталирај ја програмата, исчисти и пак инсталирај ја.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,019
Мислења
854,685
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно