• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што е работата со торент сајтовите?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
veke 2 dena nemozam da pristapam na nitu eden od torrent sajtovite:
mininova,pirate bay,demonoid i nekoi drugi.znae li nekoj sto e rabotata
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Кај мене работат без проблем :rolleyes:

Да не имаш инсталирано некој антивирус/фаервол пред два дена? Да не си конектиран преку рутер, а до рутерот да има уште некој администраторски пристап? ANYYYTHIIING???? :zbunet3:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Како тоа мислиш - не можеш да пристапиш? Не можеш да се регистрираш?
Само што го проверив Demonoid - се логирав без проблем. Единствено затворена (сеуште) е опцијата за регистрација - тоа е можно само со покана (код). Такви кодови имаш тука
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=621&page=3.
Луѓе, убаво објаснувајте ги проблемите, ако сакате ефикасно и брзо решевање на истите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
ne vo red se sajtovite problemot e so dns setinzite na d-link rutero drugar mi gi cepkal.fala vo sekoj slucaj
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,718
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно