1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

што да правам со телефонот Самсунг Ј5 2017,екранот не функционира

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од maci, 16 oктомври 2019.

 1. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  650
  2 Април 2008
  телефонот има нефункционален екран т.е не работи.
  паднат е,но не е скршено стаклото ни лцд то.едноставно не работи.

  што е најпаметно да се прави?
  1.да се смени екранот за 3500
  2.да се продаде?
  3.?
   
  На Seekey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  11,058
  10,565
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не мора да значи дека е екранот, мора прво дијагностика да му се направи.
   
  На Garfield' и it_boy им се допаѓа ова.
 3. maci

  maci
  On your way to fame

  2,912
  650
  2 Април 2008
  Каква дијагностика предлагаш?
  Испратено од Redmi Note 2 преку IT.mk форум апликација
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,058
  10,565
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во некој од сервисите за мобилни.
   
 5. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,744
  13 Јуни 2009
  Кај мене се случи исто после пад. Имаше фотки во телефонот кои сакавме да ги задржиме па немаше думање. Му сменив екран. Еве го тера, гајле нема. Добра батерија, добар екран, ОК камера, супер си е како постаро моделче.

  За парите со кои треба да смениш екран мислам дека нема да најдеш подобар телефон. А ако го продаваш, прашање е дали ќе му земеш илјадарче.
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...