Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Што читате во моментов?

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
448
592
Дали знаеш која продавница од странство праќа книги во Македонија?
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
528
694
99% ги симнувам од Library Genesis . Amazon хардковер има многу , ама коштаат околу 50$ секоја порачка, што и не е така скапо во споредба со тука.
 

omegaRED

Adeptus Astartes
13 септември 2011
2.510
3.428
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2TB Samsung 970 EVO Plus, 1TB Silicon Power P34A80, 6TB WD Red + 2TB Toshiba
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX4090 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
Keychron Q3
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
69
124
The Voyage of the Beagle.

Многу интересна книга за патувањата и авантурите на Чарлс Дарвин.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.234
Мислења
977.115
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно