1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што би сработиле за 100 денари?

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од floyd13, 31 Август 2011.

 1. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  980
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  Ај коа веќе се живна темата и муабетов, малце на сериозна тема, со малце посериозна сума:

  - Што би направиле за 1000 денари?

  (од аспект на ИТ/Веб услуга)
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  Опасна кафана :p
  Што знам, форамтиранје на вин и чистенје на компјутер темелно.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. darknessdimi

  darknessdimi
  Intern

  220
  4
  5 Март 2009
  На Blagojcebt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,416
  866
  12 Април 2017
  Машко
  - 1000 зборчиња артикл на некоја тема без многу рисрч
  - Вордпрес одржавка (апдејт плугини, теми, вирус скен,....)
   
 5. Wilder

  Wilder
  Intern

  3
  1
  22 Мај 2016
  Машко
  Voiceover реклама , intro на видео за youtube канал или емисија, графички дизајн,превод на видео,hard copy to soft copy,превод,статија, X followers/likes/views - на социјални мрежи и уште мн други работи овие ми текнаа во моментов.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,416
  866
  12 Април 2017
  Машко
  Ќе им ги купиш за поевтини пари или како? :D
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,928
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  За 100 денари би сработил нешто што нема да ми одземе повеќе од 5 минути.
   
  artweb, Alek7 и на Бато Биок им се допаѓа ова.
 8. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,176
  753
  5 Јуни 2007
  Машко
  Значи ти просечна дневница сакаш да извадиш со 30 минути работа?
   
  Tomislav96, DonFrozex, hehexd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,416
  866
  12 Април 2017
  Машко
  Не гледај толку просто на работите.

  Работите шо „не одземаат повеќе од 5 минути“ нема да ги најдеш во огромен број. Така да, он може ќе извади и подпросечна дневница на повеќе то денови.
   
  Astro, artweb и на itstheigyg им се допаѓа ова.
 10. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,176
  753
  5 Јуни 2007
  Машко
  Па добро целата тема е "што би било кад би било" па затоа хипотетички збориме сите.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,105
  3,259
  2 Септември 2012
  Машко
  Би сменил филтер за воздух и кабина на кола. :p

  За филтер за масло и масло/уље ќе треба 300. :eek:
   
  shifty, goce03 и на Ребро им се допаѓа ова.
 12. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  980
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  И мене ме ова интересира, како? :)

  Ова не е лоша идеја! Утре ако ми треба „мајстор“ за кола или некој друг што се има пријавено тука - би знаел каде можам да го најдам и колку ќе ме чини!

  Keep 'em coming! :D
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  771
  1,113
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Чистење забен камен, или некоја екстракција.
   
 14. krema

  krema
  Professor

  11,017
  10,535
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Sludge.Factory
  Зарем толку евтино е чистење зубни каменац?
   
 15. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  771
  1,113
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Не, но јас и за без пари би го работел чисто ради задоволство, како се крши со ултразвук. Исто и екстракција, рај за уши ми е кога ќе слушнам крцкање на заб кога се вади.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  11,017
  10,535
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ах добро,
  не сум знаел дека чистењето (одстранувањето) е практично кршење со ултразвук.
  tnx
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  622
  351
  9 Февруари 2008
  На пациентите ова им е најлошото :D
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 18. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,355
  649
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Што било до 35 минути работа.
   
 19. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,659
  4,112
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Потсети ме на овоа ко ке ти идам кај тебе :D
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rufflesaurus

  Rufflesaurus
  Gaining Experience

  97
  182
  16 Јуни 2018
  Машко
  Senior PHP Developer
  1 саат консултации за проект / веб апликација.
   
 21. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Море живеење на висока нога, ја па ве жалам ви спуштам цени као за форумџии.. продолжете слободно, да си ја утврдам мојата услуга за 1000 денари. Веројатно тоа ќе биде само за една консултација преку пп. :)
   
  На NikolovskiM, thinking_in_binary, tupacan и уште 23 други им се допаѓа ова.
 22. Rufflesaurus

  Rufflesaurus
  Gaining Experience

  97
  182
  16 Јуни 2018
  Машко
  Senior PHP Developer
  Што би рекол Слаткар: “Времето е пари, а работам во интерес на времето”
   
  artweb, Futurelakimens и на Mao им се допаѓа ова.
 23. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  349
  165
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Свашта.
   
 24. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  56
  93
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Како ex-Fiverr корисник, не би рекол дека е така едноставно, во зависност од тоа на која позиција си на сајтот во твојата област. Имав период кај шо за 100 денари ќе моделирав цел ден, пошо то беше единствениот начин да се пробиеш низ индијците и да оствариш некој океј рејтинг и да крениш левел 1 селер. Левел 1 до левел 2 селер е малку поисплатливо, ама пак се тепаш со индијци за гигс, такада до левел 2 можеби 100тчето станува 200-300. Од левел 2, па нагоре, би рекол дека можеш да додаваш нули на стотчето.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  634
  387
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Би извозил две кратки порачки по 50 ден за 15 мин.
   

Сподели

Вчитување...