• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што би го прашале вие Александар - Jooce.com?

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,275
1,923
www.iwmnetwork.com
По објавеното интервју во Плагијат, стапив во контакт со Александар, човекот позади www.jooce.com ... и би сакал да направиме едно продолжено интервју од она во Плагијат за IT.com.mk каде што еве, самите членови би имале можност да го запрашаат тоа што ги интересира.

Неколку денови ќе собирам прашања, а на крај ќе му ги доставам на Александар.

Епа народе, искористете ја можноста и прашајте го човекот на Jooce тоа што сакате да го дознаете.

П.С. Прочитајте го интервјуто за да не се повторуваме во прашањата..
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ај, за сефте и како за почеток:

Објаснете, зошто баш такво мото, односно дали и каква порака носи мотото?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Зошто не Ajax?
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Дали имате план за вклучување на Skype во проектот ?
Колкав е просторот кој што секој корисник го добива ?
Дали планирате секој јооcetop да има уникатен линк до кој би можел да пристапат и нелогирани корисни ?
По тест периодот, сите услуги ке останат бесплатни за сметка на реклами или ке има "premium" услуги кои ке се наплаќаат ?
 
10 мај 2007
33
4
Колку од изворниот код за Jooce е создаден на македонско тло и/или од Македонци и кои се тие?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

D

Администратор
31 март 2007
3,275
1,923
www.iwmnetwork.com
Бамп, темава ќе биде затворена во следниве ден два и прашањата кои ги добив тука, на ПП и преку е-маил ќе бидат испратени до Александар.

Доколку имате уште некое прашање - прашувајте! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,718
Мислења
831,294
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно