1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Шрафцигер за Macbook [итно]

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Mao, 20 Август 2019.

 1. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  Здраво, дали знае некој да ми посочи каде може да се купи шрафцигеров?

  Значи станува збор за шрафцигер за Macbook - pentalobe со 5 крака, што тука во Куманово никаде неможам да го најдам.

  Спремен сум да го купам, или пак ако има некој да ми позајми уште подобро, ако случајно некој од Куманово може да ми позајми уште по по најдобро.

  Фала многу, итно ми е
   
 2. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Знам за каков штрафцигер зборуваш го имав истиот проблем и го порачав од Кина. Стигна ама сега чека прилика да се покаже на дело :)
  Дури потоа видов дека го има во Скопје во MegaMobil
  Секако е поскап ама ако е итен не е тоа толку битно, види некој од Скопје што би можел да ти заврши работа.
  Поздрав!
   
 3. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  види во железарите на октомвриска(до нико бои и лакови што е) таму јас земав сет(tons-form) има pentalobe 2.0 .
  Ако сакаш може да ти го позајмам пиши ми во порака
   
 4. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  Prasuvav vo euro tools ama nemaa, a za MacBook pro treba 1.2 pentalobe, neznam 2ka dali ke se fati. Utre ocekuvam da mi javat ako ne izleze nisto ke ppiseme da probame so tvojot.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,597
  4,061
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Пробај со оние пазарскине од по 100-200 денари што ги има како сетови. Јас такви користам неколку години со интезивно користење. Прилично се торкови на нив.
   
Слични теми
 1. Speedster
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  408
 2. Oktar
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,063
 3. sp1on

  Продадено MacBook Pro 13/Mid 2012

  sp1on, 6 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  968
 4. Mao
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,826
 5. DonFrozex

  Проценка MacBook Pro, 13", 2017

  Одговори:
  10
  Прегледи:
  878
Вчитување...

Сподели

Вчитување...