1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Shopify

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Leute, 4 Декември 2018.

 1. Leute

  Leute
  Intern

  1
  0
  4 Декември 2018
  Zdravo, sakam da prasam dali e mozno za isplata na shopify da koristam Germanska karticka na majka mi, i dali bi pretstavuvalo problem posho accountot glasi na moe ime, a parite bi legnale na account na majka mi (ne sum jas )
  Posho imam iskustvo na fileice koga rabotev, smetkata morashe da bide na moe ime.
  Vi blagodaram, ubav den.
   
 2. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
  Мислам дека зависи до каков провајдер користиш за да прифаќаш плаќања.. можеби грешам ? Најдобро контактирај ги овластените, и ќе добиеш точен одговор
   
 3. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  981
  1,190
  9 Јуни 2011
  Машко
  Здраво leute и добредојде.

  Веќе имаме дедицирана тема за Shopify и платежни процесори во Македонија, така да би те замолил сите идни мислења да ги постираш таму.

  Да одговорам на твоето прашање:
  Каква врска има картичката на мајка ти со исплаќање?
  Тебе ти треба платежен процесор со Merchant account, а од таму веќе како ќе го врзеш со картичка или банкарска сметка - и твоја работа.
  За Македонија најчесто се користи 2Checkout како платежен процесор.
  Малце е комплициран за сетирање, но е моментално единствена легална опција во МК.

  Ако имаш Германски документи (ти или некој твој близок), можете да ја регистрирате продавницата во Германија и со тамошен Пејпал да добиваш исплати, кои потоа ќе ги вадиш на споментата картичка.

  Модс, може мислењето да биде префрлено таму и клуч тука?

  Фала.
   
Слични теми
 1. Cika
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  982
 2. deni007
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,586
 3. BO2018
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  9,480
 4. DeluxV
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  505
Вчитување...

Сподели

Вчитување...