1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Шиткам конфигурација лга1151 со ддр4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 31 oктомври 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Поради непредвидени планови оваа конфигурација ја склопував за мој кеф али тоа е...
  Затоа ке иде на продажба .
  Преферирам лично подигање.
  Спецификација :
  1.CPU i3 6100 3.7 GHZ lga1151.
  2.ram ddr4 8gb G-Skill 2400 MHZ kupen nov - garancija od clen na forumov 1800 dena.
  3.Maticna ploca Gigabyte H110M-A ( nema plehce za pozadi )
  4. Kuler CoolerMaster 212 So Crven led na ventilator.
  5. SSD Kingston 120gb.
  6. Kukjiste kupeno novo SAMA INPOWER.
  7. Напонско обично 550 ватно ( преферирам да се замене со некое со реални вати )
  Цената е 15.000 денари фиксна.
  Преферирам на лице место да се тестира и проба
  Локација Скопје Маџари.
  На дел од компонентите имам и нивни кутии.
  15410122624588787910658064267087.jpg 15410122892551848590341384786960.jpg 15410122983811676737504194404426.jpg
   
  Aowek, Falco, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Да наведам има варијанта со соодветна доплата да се додадат и Графичка rx580 8gb или 4gb од Saphire Nitro Plus, XFX . и напојување 500 watts real.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,975
  10,051
  23 Јануари 2008
  Манга
  А што е тоа напонско?
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Screenshot_11.png
   
  На StalkeR, Pane-G, goce03 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,975
  10,051
  23 Јануари 2008
  Манга
  Wow, кој "стручњак" те научил на ваква терминологија?
  Јас помислив дека продаваш напонски мерен трансформатор. Жаргонски во енергетика некои мајстори го нарекуваат "напонско" (трафо). Тоа има комплетно различна функцика од енергетскиот високонапонски трансформатор кој си го постирал и изгледа сосема поинаку:
  220px-Spannings_meettransformator_TP_150kV.jpg
  Во секој случај ниту едното ниту другото имаат допирна точка со хардвер, ама никој неможе да те спречи да правиш магаре од себе користејќи неточна и несоодветна терминологија во обид да звучиш софистицирано.
   
  На boro1, tomaso, Necromancer и уште 13 други им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Додавам напојување Evga 500 watt 80 plus во конфигурацијава во замена за Samsung S8+ ( да не биде сервисиран , ниту оштетен )
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Иде на делови :
  Куќиште 1200 денари.
  Напојување EVGA 500w 80 Plus - 2000 денари.
  Матична плоча сосе процесор 5000 денари.
  Рам меморија 3500 денари - под гаранција .
  ССД Кингстон А400 сребрено - 1200 денари.
  Ладилник сосе лед вентилатор CoolerMaster 212 - 800 денари.
  Цените се крајни и за брза продажба ( мислам дека е фер )
  Преферирам да се шитне плочата сосе процесор комплет а потоа другите делови.
  Принцип КОЈ ПРВ ДОШОЛ НЕГОВО Е.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  ладилник и ссд - резервирани.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Напојување EVGA 500w 80 Plus - 2000 денари. - Резервирано .
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Трансформаторот EVGA од 0.5Кw 80 Plus - 2000 денари. - Продаден
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Плочата и процесорот резервирани до утре вечер.
  Остануваат уште рамот 8гб ддр4 - 3500 денари - 5 годишна гаранција преку член од форумов.
  Куќиште SAMA INPOWER - 1200 денари - Гратис вентилатор Gembird намонтиран напред , купен нов од анхоч .
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Плочата и процесорот шитнати .
  Останати уште рамот ддр4 8гб - 3500 денари
  Куќиштето Сама - 1200 денари + преден 120мм вентилатор гембирд.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Се враќаат во продажба
  Поточниот модел на ССД е : Kingston 1200 денари a на вентилаторот 800 денари.
  Исто така достапен е и ДДР4 рамот и Куќиштето
  Без резервации
  Само лично подигање по прицип кој прв дошол негово е.
  За тие што ми се редовни муштерии исклучок ке направам за карго транспорт :) .
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  SSD+RAM+COOLER = 4500 toptan.
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  SSD продадено, RAM+COOLER = 3500 топтан
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Рамот е продаден. Останати уште куќиштето - 1000 денари и кулерот за 700 денари .
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  1400 денари топтан !
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kukjisteto e prodadeno nadvor od forum. Ostanat e uste kulerot. 500 den za nego za brza prodazba ( go imam adapterot samo za intel platformata )
  15420137360364635368730053142597.jpg 15420137462889116183135632815211.jpg 15420137637244666570722044185308.jpg
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Bidekji mi pisa prv @Chicco69 za kulerot taka da rezerviran e za nego . A verojatno i prodaden . Taka da kluc na temava .
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MarkoHF
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,494
 2. OldSchoolPvP
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,108
 3. temelk4
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  954
 4. Pane24

  Продадено шиткам coolermaster k280

  Pane24, 11 Април 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  498
 5. Sludge.Factory
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  372
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...