• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Шеми за радио предаватели

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Во оваа тема можете да ги оставате сите шеми за радио предаватели кои сте ги нашле на интернет, сами сте ги направиле, испробани или не...

Еве ја можеби и најпопуларната шема за радио предавател на интернет со моќност од 15w...

за повеке информации ТУКА
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,563
Членови
30,069
Најнов член
Кристина Ставрева
На врв Дно