1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Sharp со 1080p дисплеј за смартфони

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од gokica, 2 oктомври 2012.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  8,555
  10,658
  13 Јуни 2009
  http://www.techspot.com/news/50359-...h-1080p-443-ppi-displays-for-smartphones.html

  Шарп најави дека започнува со производство на дисплеи за мобилни телефони со висока резолуција и големина од 5 инчи (1,080 x 1,920 резолуција со 443 pixels per inch).

  LG претходно најави исто дека ќе пушти во масовно производство вакви дисплеи но со 440 ppi базирани на AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching) технологија.

  Се на се доаѓа ерата на дисплеи со се повисока резолуција на сите полиња.

  Се очекува дека кон крајот на оваа година ќе ги има во продажба што значи во првиот квартал од 2013 веќе ќе има и телефони со овие дисплеи.
   
  На SaleSk, jovce., atanastanas и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. atanastanas

  atanastanas
  Gaining Experience

  278
  93
  2 Мај 2012
  Машко
  sea samo se ceka i za pc da dojdat tie viskite rezolucii na 1080p zaglavivme dolgo :D
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,325
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  хм хм не верувам дека такви екрани за смартфони да дојде во МК се до 2015-та година ама штета е зашто наредна година ќе си смартфон и баш сакам таква резолуција јеби га:(
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Mr.Jack
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,023
 2. npoptomov
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,919
 3. FLEGMA
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  1,837
Вчитување...

Сподели

Вчитување...