• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sharp претстави LCD телевизор со вграден Blu-ray DVD рекоредер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


На 15-ти Октомври, корпорацијата Sharp претстави нова серија на LCD телевизори со вграден Blu-ray DVD рекоредер. лансираше 16 модели од AQUOS DX сериите (вклучувајќи 52V-, 46V-, 42V-, 37V-, 32V-, и 26V-инчени модели), прва серија на модели на LCD телевизори опремени со Blu-ray DVD рекоредер.

Корисниците ќе можат да уживаат во новиот стил на гледање на телевизија, гледајње на Blu-ray дискови and DVD-а, снимање на телевизиски програми во HD oна Blu-ray дискови со новата DX серија се-во-едно.Се-во-едно технологијата го решава проблемот со поврзувањето со кабли и едниот далечински управувач нуди едноставна и лесна операционалност.
For example, users can navigate the TV-viewing, disc-playing, recording, and pre-set record functions all with just one action, and the newly developed Motion Guide offers “one-shot disc play” by playing discs automatically when they are inserted.


Извор: Sharp
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,509
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно