• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

SharePoint Server и Services

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivan_SM

Intern
9 октомври 2007
7
0
Предлагам на оваа тема да разменуваме знаења и да се помагаме околу SharePoint Server-от и сервисите
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Ivan_SM

Intern
9 октомври 2007
7
0
Барам помош: како да креирам WebPart и како да го поставам на мојот SharePoint site?

Ми треба совет како да го направам ова во SharePoint Services 2.0. Користам Visual Studio 2005 и ASP.NET 2.0 (C#)

Фала!
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Mozi malce objasnuvajne so e web part i tn ? pozz
Mislam se zanimavam so vs 2005 ali ova drugovo aber nemam.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно