• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Setup - што прави?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Ме интересира дали може некој да ми каже како да проверам што прави setup.exe од програма во позадина, и дали има начин да изменам ( само да одстранам) дел од кодот во програмата ?
пробав со ResHacker но, неможе..
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
хах. ResHacker, ти е Resource Hacker, не Code Hacker. иначе за тоа валда ке требе да си најдеш некој декомпајлер прво.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,525
Мислења
822,588
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно