• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Сетирање на временската зона и часовникот на форумот

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,672
189
www.zeroscience.mk
Можеби некој од Вас си подесил се ова, но поради надоградување на некои сервиси на форумот можеби и кај Вас е изместен часовникот и временската зона...така да за оние кои живеат во Македонија:

Ќе одите во вашиот кориснички control panel: http://it.com.mk/forum/profile.php?do=editoptions и под опциите Датум & Време опции ќе сетирате:
Временска зона: (GMT+2:00 ) Kaliningrad, South Africa)
DST опции за корегирање: Ваш избор.
И нормално, снимете ги промените. ;)

Би требало најдолу на форумот да го гледате ова: Сите истакнати времиња се во зона GMT +2. Часот во овој момент е 07:45. (кај мене беше 07:45)...

Благодарам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,829
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно