1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сетирање на Инстаграм промоција

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од D3N1EL, 16 Април 2018.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Сакам да тестирам ниче и за оваа работа имам создадено бизнис профил на Инстаграм, пополнето со некакви реални продукти, но имам проблем кога сакам да промовирам одреден пост (за било кој пост истото се однесува).

  Значи проблемот е во тоа што Инстаграм при последниот чекор за промовирање, ми дава грешка дека немам внесено веб-страна (имам). Истата веб-страна е внесена во самиот профил на Инстаграм и на Facebook страницата, кон која е поврзан профилот.

  На ФБ групата има само 1 админ (јас) и во табот Instagram убаво си покажува дека се поврзани профилите.

  insta-promote.jpg

  Значи профилот е целосно пополнет, нема што не е пополнето...

  Некои идеи, што е проблемот?
   
 2. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Anyone?

  Барем некоја идеја што би било?
   
 3. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  981
  603
  3 Јули 2007
  Пробај преку вебсајтот, ака фејзбук :)
   
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,418
  7 ноември 2014
  Машко
  Воопшто не е ефикасно да се промовира преку Instagram директно, пушти ја рекламата во Ads Manager преку Facebook. Има некои багови што прават истата реклама на иста публика да е 10 пати помалку ефикасна.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Дефинитивно треба повеќе да прочитам на оваа тема.

  Фала, ќе пробам и ќе пишам што како испадна.
   
Слични теми
 1. Cair
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  923
 2. 386ka
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  2,119
 3. peromk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,432
 4. elena27
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  2,480
 5. mimica
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,700
Вчитување...

Сподели

Вчитување...