Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Сетирање на гејмпад Genius Maxfire Grandias 12

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.377
7.314
Скопје
www.facebook.com
Дечки , го најдов гејмпадов низ дома нов неотпакуван. Па си реков да го користам за гејминг при игри со пучачини како на пример Call of Duty Modern Warfare , го наоѓа у дивајс менаџер али не го препознава во игрите ниту реагира при контроли. Дали е потребен некој вид емулатор? Бидеќи сум нуб во овие работи.
 

Slupcane

Intern
10 јуни 2017
69
31
Да, ќе си симнеш x360ce (32 или 64битен, зависи од играта што ќе ја играш) од нивната страна и фајлот стави го во фолдерот каде што е играта. Пушти х360ce како администратор и самиот емулатор ќе ти пронајде settings.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
998
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
не користи x360ce, повеќето игри пак не го познаваат. стави го ова, прочитај што бара dependencies пред да го упалиш, и после straightforward e.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.377
7.314
Скопје
www.facebook.com
Да, ќе си симнеш x360ce (32 или 64битен, зависи од играта што ќе ја играш) од нивната страна и фајлот стави го во фолдерот каде што е играта. Пушти х360ce како администратор и самиот емулатор ќе ти пронајде settings.
Со овоа програмче не сака да работе у играта. Не го препознава.
не користи x360ce, повеќето игри пак не го познаваат. стави го ова, прочитај што бара dependencies пред да го упалиш, и после straightforward e.
Со овоа си работе али многу ги меша тоа џојстиците, и како само по себе да си реагираат командиве.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
998
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Со овоа програмче не сака да работе у играта. Не го препознава.

Со овоа си работе али многу ги меша тоа џојстиците, и како само по себе да си реагираат командиве.

со hidguardian би требало да можеш да го скриеш оригиналниот контролер за само x360 емулираниот да го покажува.


 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.377
7.314
Скопје
www.facebook.com
Оригиналната или 2019 reboot-ot? Дали симна x64 битна верзија на x360ce?

Погледнете го атачментот 115646


Вака изгледа кај мене и си работи океј
Пробав со таа за 2те верзии не ја биваше, симнав пак за 32 битни игри бидеќи 32 битна е играва. Исто така не сака, контролеров го чита програмов и реагира на командите и дугмаците, али играта не сака да препознае дека има контролер за да го префрлам у тој мод.
 

Slupcane

Intern
10 јуни 2017
69
31
Пробав со таа за 2те верзии не ја биваше, симнав пак за 32 битни игри бидеќи 32 битна е играва. Исто така не сака, контролеров го чита програмов и реагира на командите и дугмаците, али играта не сака да препознае дека има контролер за да го префрлам у тој мод.

Јасно, пробај играта пушти ја како администратор или во некој од compatibility modes-то, друго решение не ми текнува.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.203
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно