• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

сетирање e-mail account со кабелски

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

maya

Intern
6 септември 2007
2
0
Можеби звучи идиотски, ама... од dial-up се префрлив на кабелски и сега имејлот на мт.нет не ми функционира. Односно, можам да добивам, но не и да испраќам пораки. Наместив се како што треба во аутлук експрес, но проблемов си стои. Чаре?
 

nidZZo

Intern
6 септември 2007
3
0
Eve kako

Пошто сеа си на Телекабел ваљда, треба за Outgoing да го ставиш нивниот сервер, а на на мт.нет, а него ќе го добиеш ако се јавиш на 2446-288.

Поздрав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

maya

Intern
6 септември 2007
2
0
фала

Па да... фала... Само на cabletel сум. Сега нив ке треба да ги барам (тоа ќе биде малку потешка задача да ги добијам). Cheers!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,001
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно