1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сетирање дуал мајнинг

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од Brajan, 11 Февруари 2018.

 1. Brajan

  Brajan
  Intern

  16
  6
  21 Јуни 2016
  Машко
  Има ли некој кој може да одвои време да ни објасни како се сетира дуал мајнинг и кои се моменално најдобри валути за дуал мајнинг?
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Кажи ми сакаш да ти изгори графичката за 3 месеци?
   
 3. Brajan

  Brajan
  Intern

  16
  6
  21 Јуни 2016
  Машко
  Хмм... зошто да ми изгори ако се одржава на температура во граници на нормала?
  Башка веќе ми работеа 2 месеци на дуал мајнинг само имаше стар софтвер, не ми се свиѓаше па избришав се и ставив од почеток, до таму знам.
   
 4. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  92
  93
  2 Септември 2013
  Машко
  Треба ептен да си баксуз да ти изгори карта, а тоа дека повеќе ги дрнда графичките dual mining е вистина. Како и да е, мое мислење е дека не се исплати затоа што ќе ти намали од главниот hashrate (ETH, ETC..) а незначително малку ќе копаш некој шитерски коин како LBC, SIA и слично.
   

Сподели

Вчитување...