1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Сетек и клуб картичка

Дискусија во форумот 'Сетек' започната од lynx, 21 Септември 2016.

1. lynx

lynx
    Unstoppable

3,371
    3,083
    4 Септември 2008
    Може некој да ми објасни за ова клуб картичкава на Сетек, гледам регуларни цени и со таа картичка поевтино. Дали сега може да се купи со кредитни картички од Стопанка безкаматно или даваат на рати само преку таа нивна клуб картичка каде има и камата?

Нешто слично имаат Нептун каде те врзуваат за рати само со таква картичка, ако сакаш со картички од банки има рати ама тоа колку сам ќе си плаќаш во банката, а немаат безкаматни опции.

2. HardCorec

HardCorec
    Unbeatable

3,124
    4,543
    4 ноември 2013
    Машко
    Сетек Клуб Картичката е одлична можност и привилегија на секој досегашен и иден купувач во Сетек Се од Техника, што ќе ги прифати правилата и условите за апликацијата и аплицира за нејзино добивање.

Со апликција и добивање на Сетек Клуб Картичката сопственикот на картичката добива можност да купува производи со попуст, на рати со одложено плаќање и да купува преку интернет со попуст однапред дефиниран од страна на Сетек се Од Техника на многу брз, едноставен и софистициран начин.

Вам Ви останува само да аплицирате ТУКА, и да ги искористите поволностите.

Повеќе инфо тука

На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
  3. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

2,887
    2,460
    21 Јануари 2011
    Машко
    Невработен
    Идеш у продавница, бираш производ со клуб картичка попуст, идеш на каса, ќе те прашаат имаш ли, викаш неам, дајте ми, ти даваат клуб картичка, си плаќаш у кеш со попуст и готово.
    За разлика од нептун оваа е бесплатна.

4. lynx

lynx
    Unstoppable

3,371
    3,083
    4 Септември 2008
    Нејќам да купам во кеш, сакам да отидам со кредитна од банка и да земам на рати безкаматно. Порано имаа опција со Стопанска и Тутунска, важат ли тие правила уште или сега рати може само преку нивнава картичка?

5. Harrabed

Harrabed
    Practice makes perfect

1,359
    1,443
    22 Април 2013
    Машко
    Не му се работе
    Мене и имејл адреса ми бараа таа имаше малку писмени проблеми ти и викаш аутлук она запишача утлук.

И кромит и лук да јаде.

На Psycore и goranzoran им се допаѓа ова.
  6. goranzoran

goranzoran
    Unstoppable

2,887
    2,460
    21 Јануари 2011
    Машко
    Невработен
    Хахаха мене пола саат апликација ми попунуваа со гореспоменатите проблеми :oh:

7. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,573
    3,512
    11 Декември 2008
    Машко
    И имејлот дали е со големи или мали букви и на кирилица или латиница :D

На prichina и goranzoran им се допаѓа ова.
  8. reflexmk

reflexmk
    Gaining Experience

290
    373
    13 Март 2014
    Машко
    Сет се држава, пријател со кеш во рака саат ипол точно чекал на каса за да го подигне хардверот.

На prichina и Jovan2389 им се допаѓа ова.
  9. Tajson

Tajson
    On your way to fame

597
    768
    25 Февруари 2016
    Машко
    Ако се замуабетил на каса со девојчињата, се е можно :p

10. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,492
    2,518
    14 Мај 2008
    Машко
    Јас еднаш чекав 20 минути за да дознаам лагер состојба на еден тостер. И еднаш купив HDMI кабел за кој чекав 30 минути да го донесат од незнамкаде. Ми ја изедоа паузата од работа.

Ама не е до компетентноста на вработените. Изгледа маркетинг менаџерот им е дебил штом смислил таков процес.

11. lynx

lynx
    Unstoppable

3,371
    3,083
    4 Септември 2008
    Може да се купува со кредитни картички од Стопанска и Тутунка, на рати, без камата.
    Доколку одите на тој начин важи нормалната цена, ако сакате со попуст мора кеш и да ви ја направат таа нивна картичка. Инаку ако немате кредитна картичка може преку нивната програма да земете кредит односно да плаќате на рати ама мислам дека тој кредит е пак одобрен преку некој од банкиве.

Сподели

Вчитување...