1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сетек и клуб картичка

Дискусија во форумот 'Сетек' започната од lynx, 21 Септември 2016.

 1. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,371
  3,083
  4 Септември 2008
  Може некој да ми објасни за ова клуб картичкава на Сетек, гледам регуларни цени и со таа картичка поевтино. Дали сега може да се купи со кредитни картички од Стопанка безкаматно или даваат на рати само преку таа нивна клуб картичка каде има и камата?

  Нешто слично имаат Нептун каде те врзуваат за рати само со таква картичка, ако сакаш со картички од банки има рати ама тоа колку сам ќе си плаќаш во банката, а немаат безкаматни опции.
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,124
  4,543
  4 ноември 2013
  Машко
  Сетек Клуб Картичката е одлична можност и привилегија на секој досегашен и иден купувач во Сетек Се од Техника, што ќе ги прифати правилата и условите за апликацијата и аплицира за нејзино добивање.

  Со апликција и добивање на Сетек Клуб Картичката сопственикот на картичката добива можност да купува производи со попуст, на рати со одложено плаќање и да купува преку интернет со попуст однапред дефиниран од страна на Сетек се Од Техника на многу брз, едноставен и софистициран начин.

  Вам Ви останува само да аплицирате ТУКА, и да ги искористите поволностите.

  Повеќе инфо тука
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,887
  2,460
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Идеш у продавница, бираш производ со клуб картичка попуст, идеш на каса, ќе те прашаат имаш ли, викаш неам, дајте ми, ти даваат клуб картичка, си плаќаш у кеш со попуст и готово.
  За разлика од нептун оваа е бесплатна.
   
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,371
  3,083
  4 Септември 2008
  Нејќам да купам во кеш, сакам да отидам со кредитна од банка и да земам на рати безкаматно. Порано имаа опција со Стопанска и Тутунска, важат ли тие правила уште или сега рати може само преку нивнава картичка?
   
 5. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Мене и имејл адреса ми бараа таа имаше малку писмени проблеми ти и викаш аутлук она запишача утлук.

  И кромит и лук да јаде.
   
  На Psycore и goranzoran им се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,887
  2,460
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Хахаха мене пола саат апликација ми попунуваа со гореспоменатите проблеми :oh:
   
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,573
  3,512
  11 Декември 2008
  Машко
  И имејлот дали е со големи или мали букви и на кирилица или латиница :D
   
  На prichina и goranzoran им се допаѓа ова.
 8. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  290
  373
  13 Март 2014
  Машко
  Сет се држава, пријател со кеш во рака саат ипол точно чекал на каса за да го подигне хардверот.
   
  На prichina и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 9. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  597
  768
  25 Февруари 2016
  Машко
  Ако се замуабетил на каса со девојчињата, се е можно :p
   
 10. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Јас еднаш чекав 20 минути за да дознаам лагер состојба на еден тостер. И еднаш купив HDMI кабел за кој чекав 30 минути да го донесат од незнамкаде. Ми ја изедоа паузата од работа.

  Ама не е до компетентноста на вработените. Изгледа маркетинг менаџерот им е дебил штом смислил таков процес.
   
 11. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,371
  3,083
  4 Септември 2008
  Може да се купува со кредитни картички од Стопанска и Тутунка, на рати, без камата.
  Доколку одите на тој начин важи нормалната цена, ако сакате со попуст мора кеш и да ви ја направат таа нивна картичка. Инаку ако немате кредитна картичка може преку нивната програма да земете кредит односно да плаќате на рати ама мислам дека тој кредит е пак одобрен преку некој од банкиве.
   

Сподели

Вчитување...