1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Сет нови матична, процесор и RAM: Asus Z390-A + Core i7 9700K + Patriot Viper 32GB DDR4-4000 CL19

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 23 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,058
  12,591
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам сет од нови матична плоча, процесор и RAM:

  Asus Prime Z390-A
  Intel Core i7 9700K
  Patriot Viper Steel Series 16GB (2x8GB) DDR4-4000 CL19

  Деловите се купени од странство, и имаат гаранција 2 години, но се нафаќам да ги пратам за RMA во случај на дефект.

  IMG-c524be37a9c718f8286c87f4fd189035-V.jpg

  Цена, фиксна: 36500 денари
  Опција со 32GB(4x8GB) RAM DDR4-4000 CL19, т.е. два сета Patriot Viper Steel Series 2x8GB DDR4-4000 CL19: 43000 денари

  075 437-061
  Кирил
   
  Последна промена: 16 ноември 2019
  На StefAngel, Grimriper, sasoxmkd и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,058
  12,591
  23 Јануари 2008
  Манга
  Комплетиран сет матична, процесор и RAM
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,058
  12,591
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продаден е 8700K, наместо него чекам во наредната недела да ми пристигне нов 9700K.
   
  На shifty и dejan_str им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,058
  12,591
  23 Јануари 2008
  Манга
  Понижење!

  Цена, фиксна: 36000 денари!
  Опција со 32GB(4x8GB) RAM DDR4-4000 CL19, т.е. два сета Patriot Viper Steel Series 2x8GB DDR4-4000 CL19: 42000 денари!
   
  На Vespertine и GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,058
  12,591
  23 Јануари 2008
  Манга
  продадени
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...