1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сет нови матична, процесор и RAM: Asus Z390-A + Core i7 8700K + Patriot Viper 16GB DDR4-4000 CL19

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 23 oктомври 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,974
  12,304
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам сет од нови матична плоча, процесор и RAM:

  Asus Prime Z390-A
  Intel Core i7 8700K
  Patriot Viper Steel Series 16GB (2x8GB) DDR4-4000 CL19

  Деловите се купени од странство, и имаат гаранција 2 години, но се нафаќам да ги пратам за RMA во случај на дефект.

  IMG-c524be37a9c718f8286c87f4fd189035-V.jpg

  Цена, фиксна: 36000 денари
  Опција со 32GB(4x8GB) RAM, т.е. два сета Patriot Viper Steel Series 2x8GB DDR4-4000 CL19: 42500 денари

  075 437-061
  Кирил
   
  Последна промена: 11 ноември 2019 во 11:45
  На Grimriper, sasoxmkd, gremlin и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,974
  12,304
  23 Јануари 2008
  Манга
  Комплетиран сет матична, процесор и RAM
   

Сподели

Вчитување...