Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Сервисер за Рутери (брик)

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
470
280
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Барам некој сервисер кој знае да го оправи рутерот со usb serial jtag се работи за wr941nd v6.0
Му беше ставено openwrt,јас додатно му инсталирав и други работи за port change, и му направив флеш на нов firmware од openwrt и рутерот после тоа не покажува дека работи ip адреси
169.
а свети само сијалица за струја и на ресет каде е. катанецот.
Порбав со tftpd не сака едноставно не ги покренува лан портите пред време..
Овој рутер сакав како 3ти да беше порт форвардингот на лаптопот за вебстрана.
(ако може некој да го оправи ќе си платам све што треба за рутерот)
Благодарам однапред
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1.548
1.686
За да се флешува софтвер, ти треба USB to serial кабел, потоа отварање на рутерот и лемење. Цената и времето потрошено на целиот зафат ја надминува цената на рутерот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.362
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно