1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сервис за звучници, премотување.

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од bogoevski, 3 Август 2014.

 1. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Имам еден звучник којшто треба да се премота, има ли некој на форумов што го работи тоа или има искуство со такви сервиси?
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Имам пријател кој е гуру за електроника/звучници, ќе го прашам и ќе ти кажам утре.
   
  Последна промена: 11 Август 2014
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,125
  596
  6 Јануари 2012
  Машко
  И мене ова ме интересира, ако не ти е проблем сподели тука или на пп.
   
 4. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Тоа сакав да го прочитам. Гуру, гуру, гуругуру :)
   
  На psyside и FLEGMA им се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,475
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас до сега сум премотувал во Магнетик (така се викаше мислам) сервисот во Скопје. После подвожњакот накај црниче, карши симпо има едни баракчиња на самата улица од десна страна. Добро ги мотаат без сечење на самата мембрана (како што прават многу сервиси), така да не се ни познава дека е мотан звучникот.

  Значи збориме за Симпо на црниче, кај што беше SkySoft порано, не она на партизанска. Не сум бил одавна и немам бројче при рака, ако најдам ќе ти пишам.
   
 6. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Влатче ли се викаше момакот таму?
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,475
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Незнам ќе те излажам. Слаб дечко еден со брадичка и татко му работат. Татко му е некој 60-65 години.
   
 8. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,236
  1,350
  31 Јануари 2014
  Машко
  затворен е тој сервис кај Симпо веќе поодамна, освен ако не го преселиле негде...
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Еј заборавив да прашам, извинете. Вечер сигурно добивате инфо момци...
   
  На bogoevski и alumen :) им се допаѓа ова.
 10. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Очајно ми треба, те молам сајсајд :)
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Сега идам кај човекот :)
   
 12. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
 13. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,117
  20 Април 2007
  Машко
 14. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Знам! Кратенка за Прилеп Ебаго?! :)
   
  maci, FLEGMA и на SaleSk им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Прашав момци...треба да се кажат модели на звучници, како и тип. Ама гледам дека Сале асистира така да не е проблем :)
   
 16. JimmyHoFFa

  JimmyHoFFa
  Gaining Experience

  273
  180
  6 Март 2012
  Машко
  Во зец електорник истотака премотуваат звучници
   
 17. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Mordaunt Short Alumni 2
  Part Number од самиот драјвер: MUP3W5-3R5
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Oк. Ќе ти кажам утре...:)
   
 19. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Не ги спомињај.
   
  На PCI-E, igor_xxxx, Fatal1ty_ и уште 4 други им се допаѓа ова.
 20. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Офф:
  На мене и уште само четворица не им се допаѓа Зец, само толку?
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 21. smole

  smole
  Unstoppable

  2,955
  3,295
  18 Април 2007
  I jas ne go sakam ic.
   
  igor_xxxx, psyside и на bogoevski им се допаѓа ова.
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ни јaс ни јaс!
   
  psyside, igor_xxxx и на bogoevski им се допаѓа ова.
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,222
  4 Септември 2008
  Момци, ако некој сака да поправи звучник или да мота, пратете ми пп со инфо модел на звучник, тип, како и што сакате да се направи итн. Не е никаква реклама, ама дека бараа помош некои корисници ете постои опција да се излезе во пресрет.
   
  Последна промена: 11 Август 2014
  viktoraleks, Oktar и на igor_xxxx им се допаѓа ова.
 24. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,228
  1,288
  10 Септември 2010
  Последна фирма да е , таму не одам...

  Иначе за звучниците бидна нешто?
   
  На bogoevski му/ѝ се допаѓа ова.
 25. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Мојот го оставив на сервис.
   

Сподели

Вчитување...